Portal_background_image

دكتر نهاونديان از مجتمع آب سنگين اراك بازديد كرد

دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری با حضور در مجتمع آب سنگین اراک، از بخش های مختلف این تاسیسات هسته ای بازدید کرد و در جریان روند فعالیت آن قرار گرفت.

 دکتر محمد نهاوندیان در این بازدید و در گفت و گویی کوتاه با خبرنگاران، با اشاره به پیشرفت ها در تولید و کیفیت آب سنگین اراک بویژه پس از توافق هسته ای و اجرای برجام گفت: امروز با تاییدات بین المللی کیفیت درجه خلوص از 99/75 به 99/95 درصد و رتبه جمهوری اسلامی ایران به ردیف دوم جهان ارتقا یافته که این دستاورد بزرگ علمی و فن آوری و همچنین حضور در بازار جهانی عرضه و تقاضای محصولات هسته ای، عملا ایران را به عنوان بازیگر غیرقابل انکار این محصول در سطح جهانی معرفی کرده است.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: دهها تن از این محصول به بازار بین المللی، از جمله آمریکا و  روسیه صادر شده و در آینده نیز برخی کشورهای اروپایی به مشتریان اضافه خواهند شد.

دکتر نهاوندیان تاکید کرد: این به معنای پیروزی قطعی ایران برای حضور در اقتصاد جهانی در حوزه هسته ای است.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به پیشرفت های قابل توجه در طراحی و توسعه رآکتور اراک ادامه داد: طراحی اولیه متخصصان ایرانی مورد تایید بین المللی قرار گرفته و سرعت پیشرفت ها بیش از پیش بینی ها بوده که این تحقق همان وعده رییس جمهوری با مردم است که هم سانتریفیوژها و هم چرخ اقتصاد باید بچرخند.

دکتر نهاوندیان تاکید کرد: گامهای بلندتر و مستحکم تری در صنعت هسته ای برخواهیم داشت که به اذعان بین المللی صلح آمیز بوده و هست و درکنار آن با برداشته شدن تحریم ها اقتصاد کشور نیز حرکت روبه جلو خواهد داشت.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: افزایش صادرات، کاهش اتکا به نفت و پیشبرد بخش های اقتصادی با فن آوری های نوین پیام روشنی برای صنعت هسته ای و اقتصاد ایران می دهد.

 

*** بازدید رئیس دفتر رئیس جمهوری از سامانه ارتباطات مردمی 111

محمد نهاوندیان شامگاه یکشنبه در بازدید از مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری ( سامد ) در محل دانشگاه پیام نور اراک افزود: تصمیم های اقتصادی و خدماتی سفر کاروان تدبیر و امید به این استان با برنامه ریزی و بررسی کارشناسی طرح ها و همگرایی با مسئولان اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: دستاورد سه ساله سفرهای دولت تدبیر و امید ا رضایت بخش است و کار اجرایی اکثر طرح ها و وعده های انجام شده در حال پیگیری است.

نهاوندیان افزود: برای استان مرکزی در حوزه تخصیص تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی تعطیل شده برنامه ریزی جدیدی پیش بینی شده و با راه اندازی مجدد واحدهای نیمه تعطیل رشد اشتغال و رونق اقتصادی جان دوباره می گیرد.

وی مسئله دیگر استان را مربوط به مباحث زیرساختی دانست و گفت: در حوزه محیط زیست خروج از رکود واحدهای صنعتی استان مرکزی تصمیم های ارزشمندی برای این استان اتخاذ شد.

نهاوندیان افزود: در حوزه حمل و نقل ریلی و توسعه بهره گیری از توسعه در این سیستم از حمل و نقل، برنامه های مطلوبی مدون شده که در دست پیگیری است.

وی در مورد شهرک ها و واحدهای صنعتی بزرگ به بازدید رییس جمهور از واگن پارس اشاره کرد و گفت: با تدوین استراتژی راهبردی که دولت در راستای گسترش صنعت ریلی و اتصال ایران به شبکه ریلی منطقه اتخاذ کرده تقاضاهای بزرگی ایجاد شده و واگن پارس اراک می تواند به عنوان یکی از تامین کنندگان این حوزه باشد.

نهاوندیان افزود: تماس های مردمی با مرکز ارتباطات مردمی رییس جمهور به طور یقین پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: به طور متوسط سالانه آمار افزایش شاغلان کشور به بالای 700 هزار شغل می رسد.

مسئول دفتر رئیس جمهور افزود: ظرفیت تشکل های غیر دولتی در کشور کم نظیر است و نگاه دولت به این سمن ها در رونق بخشی و توسعه فراگیر کشور متمایز است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها