Portal_background_image

دقايقي پيش: باند دوم توره - ملاير با حضور وزير راه و شهرسازي افتتاح شد

باند دوم محور توره - ملایر در استان مركزی روز شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

 

وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: محورهای مواصلاتی استان مركزی به دلیل واقع شدن در قلب كشور پرتردد و اصلی هستند و توسعه زیرساختی و تقویت ایمنی این راه ها از برنامه های مهم این وزارتخانه است.

'علی نیكزاد' افزود: امسال طرح های راه سازی مهمی نظیر بزرگراه توره - ملایر، دلیجان - خمین، الیگودرز، تقاطع های غیرهم سطح بین جاده ای، باند دوم بزرگراه قم ، اراك و 168كیلومتر راه روستایی در استان مركزی در دست انجام است كه با بهره برداری از آنها علاوه بر كاهش ترافیك ، ایمنی تردد نیز تقویت خواهد شد.

استاندار  نیز در این مراسم گفت: حوادث ترافیكی یكی از مشكلات جدی استان مركزی است و واقع شدن این استان در مسیر تردد شمال به جنوب كشور نیاز این منطقه به تقویت حمل و نقل تركیبی به ویژه زیرساخت های جاده ای مناسب را دوچندان كرده است.

'علی اكبر شعبانی فرد' افزود: مدیریت ارشد استان مركزی آمادگی كامل برای همراهی با وزارت راه و شهرسازی به منظور تسریع در طرح های راه سازی و بهبود حمل و نقل جاده ای را دارد.

مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی نیز گفت: عملیات اجرایی باند دوم توره به ملایر به طول 10كیلومتر و با اعتبار شش میلیارد و 600 میلیون ریال در بهار سال 87 آغاز شد.

'غلامرضا خرمی' افزود: ظرفیت تردد این راه 15هزار دستگاه خودرو در روز است و با توجه به اینكه این محور ارتباطی در مسیر كردیدور اصلی كشور قرار دارد دو بانده شدن آن حیاتی بود.

وی اظهار كرد: تقویت ایمنی عبور و ارتقای سطح كیفیت حمل و نقل جاده ای به عنوان زیرساخت مهم استان از مزایای بهره برداری از این طرح است.

مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی بیان كرد: برای ساخت و آماده سازی این راه در مجموع 41 هزار و 304 تن آسفالت ریزی انجام شده و 145 عدد تابلو و علایم ایمنی نصب شده است.

افتتاح 839 واحد مسكوني بافت هاي فرسوده، افتتاح 120 كيلومتر راه روستايي، 47 پروژه راهداري، 5 پروژه راهسازي و افتتاح 8 پروژه فني و اجرايي با اعتبار 706 ميليارد ريال از ديگر برنامه هاي سفر يك روزه وزير راه و شهرسازي به استان مركزي است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها