Portal_background_image

دفتر رييس جمهوري از استقبال پرشور و فراموش نشدني مردم استان مركزي از كاروان دولت تدبير و اميد تقدير كرد

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با تقدیر از استقبال پرشور و فراموش نشدنی مردم استان مرکزی از کاروان دولت تدبیر و امید، ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن طرح‏های بزرگ در گستره ای از پروژه های عمرانی، کشاورزی، حفظ منابع آب، حمل و نقل، سلامت، صنعت و فرهنگ؛ آهنگ توسعه پایدار در این استان همگام با روند پیشرفت ملی شتاب گیرد.

متن پیام دفتر رییس جمهوری به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

استان مرکزی؛ سرزمین آفتاب و معنویت و حکمت، با مردمانی با ایمان و پرتلاش و حضور اقوام و اقلیت های اصیل و شجاع؛ در پناه زاگرس پربرکت و البرز سرافراز، همواره یکی از مراکز مهم ترویج دین و دانش و ادب ایران بوده است. خطه علما و زادگاه اندیشمندانی بزرگ و نقش آفرین، از شخصیت بی نظیر تاریخ اسلام و ایران؛ بنیانگذار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره)؛ تا مدیران خردمند و دوراندیشی چون قائم‏ مقام فراهانی و امیرکبیر که ایران عزیز را به وادی دانش و فن و توسعه رهنمون ساختند.

مردم شریف و نجیب این دیار در طول تاریخ، و از جمله اولین طلیعه های نهضت اسلامی، با بینش و درک عمیق فرهنگی و سیاسی در استقرار و استحکام دو رکن بنیادی حیات ایران عزیز، یعنی حفظ و پویایی اندیشه و مذهب از یکسو و وحدت و یکپارچگی ملی از سوی دیگر، اهتمامی همه‏ جانبه داشته و در صحنه‌های گوناگون دفاع از ایران و ارزش‌های اسلامی پیشتاز بوده ‏اند. ولی نعمتانی همدل و همراه که در سفر خدمتگزاران دولت تدبیر و امید به این استان نیز، با استقبال پرشور و فراموش نشدنی، جلوه‏ای تازه از پیوند با خادمان و اعتماد به منتخب خود را در تاریخ پرافتخار آن سامان، آفریدند.

این منطقه با وجود پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی و مفاخر مذهبی، علمی و سیاسی؛ نیز وجود فضای اجتماعی و اقتصادی امن و آرام و مناسب برخورداری از سرمایه گذاری ها و صنایع بزرگ، موقعیت ممتاز جغرافیایی، واقع شدن در مسیر خطوط اصلی انتقال انرژی، قابلیت‏های گسترده در زمینه تولید محصولات باغی، زراعی و دامی و وجود منابع و ذخایر معدنی و جاذبه‌های گردشگری مذهبی و طبیعی، و بسیاری مزیت های دیگر، شایسته بهره‏ گیری و تحقق بیش از پیش ظرفیت ها و فرصت ها در مسیر توسعه پایدار ملی است.

امید است با اجرایی شدن طرح‏های بزرگ در گستره ای از پروژه های عمرانی، کشاورزی، حفظ منابع آب، حمل و نقل، سلامت، صنعت و فرهنگ؛ آهنگ توسعه پایدار در این استان همگام با روند پیشرفت ملی شتاب گیرد.

به پاس استقبال گرم و حضور و همراهی پرشور و یکپارچه مردم عزیز استان مرکزی با کاروان دولت تدبیر و امید؛ از اقشار مختلف استان از جمله مردم عزیز شهرهای اراک و خمین، نمایندۀ معزز ولی فقیه، ائمه محترم جمعه و جماعات، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، فرهنگیان، دانشگاهیان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، اصناف، کارگران، اصحاب رسانه، جوانان پرشور و پرتلاش، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر مدیران و گروه‌های سیاسی و اجتماعی استان صمیمانه تقدیر و تشکر کرده و دستیابی هر چه بیشتر این خطه پر استعداد ایران اسلامی را به توسعه و رونق اقتصادی، از درگاه خداوند مهربان مسألت داریم.

 دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها