Portal_background_image

دفتر رسمي سامانه همسان گزيني استان مركزي راه اندازي شد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و جمعی از مسئولان استان نخستین دفتر رسمی سامانه همسان گزینی و مشاوره ازدواج با رویکرد زندگی پایدار در اراک راه اندازی شد.

 این مرکز با هدف رعایت اصول صحیح همسرگزینی، انتخاب عاقلانه شریک زندگی و آموزش زوج های جوان برای زندگی پایدار با رعایت شئون شرعی، اخلاقی و علمی با رویکرد دینی و ترویج سنت حسنه ازدواج در میان جوانان راه اندازی شد.

سامانه همسان گزینی تبیان به عنوان اولین و ‌تنها سامانه رسمی و قانونی و فراگیر ملی ازدواج با هدف ترویج این امر مهم دینی و آگاهی بخشی به جوانان و مشاوره های قبل و بعد از ازدواج فعالیت خود را آغاز کرده است.

استان مرکزی پنجمین استان پس از تهران، البرز، اصفهان و همدان است که با مساعدت و تلاش های دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان و موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و به منظور ازدواج آگاهانه، بهنگام، آسان و با هدف ترویج و تحکیم بنیان خانواده، راه اندازی شده است.

با توجه به اینکه کلیه مراحل با اطلاع و نظارت کامل خانواده ها و مشاوران خبره در این زمینه صورت می گیرد، این مرکز از اطلاعات متقاضیان خود صیانت کرده و حافظ منافع آنان است.

گفتنی است این طرح از خرداد سال 1394 بـا همکاری وزارت ورزش و جوانان به شکل رسمی با همکاری شبکه معرفان و مشاوران معتمد آغاز شد و تنها مرکز معتبر و مورد تائید نهادهای حاکمیتی و حکومتی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی و شورای فرهنگ عمومی کشور، قوه قضائیه و پلیس فتا است.

مشاوره قبل و بعد از ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تربیتی، مشاوره بالینی (افسردگی، اضطراب و وسواس ) و دوره های آموزشی از جمله خدماتی است که در این مرکز به مراجعان ارایه می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها