Portal_background_image

دعوت از مردم استان مرکزی برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین

مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی استانداری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری ضمن دعوت از مردم استان مرکزی برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین، گفت: در راستای اجرای طرح ساعت زمین با هدف افزایش حساسیت مردم نسبت به حفظ محیط زیست و توجه به بهره وری انرژی، امشب(هشتم فروردین) از ساعت ۲۰:۳۰ برق ساختمان استانداری خاموش می شود.

دبیر شورای اطلاع رسانی استانداری با اشاره به اینکه این طرح با همکاری سازمان مردم نهاد کمیای سبز با اجرای برخی برنامه های جانبی برگزار می گردد، اظهار کرد: در استانداری مرکزی بعنوان عالی ترین مرجع استان این کار به صورت نمادین انجام می شود که برای سایر سازمان ها و دستگاه ها  به عنوان الگویی قرار گیرد تا  انشاالله درسال ۹۴ با کاهش مصرف و به عبارتی مصرف بهینه قدمی کوچک در راستای افزایش بهره وری در استان برداشته شود.

وی با دعوت برای مشارکت درحرکت جهانی ساعت زمین از هم استانی ها خواست امشب(هشتم فرودین) با خاموش کردن شماری از وسایل روشنایی به مدت یک ساعت به بهبود مصرف انرژی و حفظ محیط زیست کمک کنند.

مدیر کل روابط عمومی استانداری تصریح کرد: اگر 30 میلیون مشترک  هرکدام تنها معادل یک لامپ یکصد واتی از مصارف روشنایی خود را بین ساعت 20:30 تا 21:30 امشب خاموش کنند این اقدام موجب صرفه جویی سه هزار مگاواتی مصرف انرژی می شود.

مصطفی عرب خاطر نشان ساخت: از سال 2007 حرکتی با نام ساعت زمین به منظور ایجاد حساسیت بین مردم جهان برای حفظ محیط زیست و توجه به تغییر اقلیم به وجود آمده است که این حرکت ابتدا از استرالیا آغاز شد و سال به سال کشورهای مختلف جهان به آن پیوستند که براساس آن در آخرین شنبه ماه مارس هر سال در یک ساعت مشخص شماری از چراغ های روشنی بخش المان (نماد)های اصلی شهرها خاموش می شود.

یادآور می گردد ساکنان کشورهای جهان نیز امشب شماری از چراغ ها و وسایل روشنایی را به مدت یک ساعت خاموش می کنند تا از بهبود مصرف انرژی و حفظ محیط زیست حمایت کنند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها