Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان مطرح كرد: دستگاه ها واگذاري طرح هاي نيمه تمام به بخش خصوصي را پيگيري كنند/ توسعه 300 هكتاري شهرك صنعتي كاوه

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان، گفت: دستگاه های اجرایی استان مرکزی واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی را با جدیت پیگیری کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در جلسات مختلف بر واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی از سوی دستگاه‌ها تاکید شده است.

استاندار مرکزی افزود: دستگاه ها موظف هستند علاوه بر واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی و سرمایه گذاران، طی دو ماه آینده لیستی از پروژه های غیرقابل واگذاری را به استانداری ارائه کنند و این مورد از مصوبات جلسه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی است.

آقازاده با اشاره به اینکه شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه از جمله قطب های صنعتی مهم کشور به شمار می رود بیان داشت: لازم است نسبت به توسعه و گسترش این منطقه صنعتی توجه شود.

وی ادامه داد: کلیات توسعه شهرک صنعتی کاوه به میزان ۳۰۰ هکتار را به تصویب رساندیم، البته موضوعاتی همچون تامین زیرساخت‌های آن و نوع کاربری و نقشه های جانمایی آن بایستی مشخص شود.

آقازاده بیان کرد: توسعه شهرک صنعتی کاوه به عنوان بزرگترین کانون استقرار صنایع استان و کشور علاوه بر افزایش درآمد اقتصادی ساوه با هدف ایجاد هاب سوخت و انبار ذخیره کالا صورت می گیرد و نیاز به تامین منابع آب جدید ندارد.

استاندار مرکزی در مورد طرح جامع توسعه شهر محلات نیز خاطرنشان کرد: این طرح قبلا در کارگروه امور زیربنایی استان به تصویب رسیده و امروز برای تصویب نهایی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شد که در این جلسه نیز کلیات آن به تصویب رسید.

آقازاده ادامه داد: البته این طرح باید برمبنای ضرورت تغییراتی از جمله خارج شدن دهکده گل و گیاه و شهرک ماهیان زینتی از محدوده شهر و نقشه اصلاحی مجددا مورد بررسی قرار بگیرد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: درآمد مالیاتی دولت در بودجه سال 98 با رشد 11 درصدی از 113 هزار میلیارد تومان به 126 هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته که شرایط اقتصادی کشور تامین این رقم را برای دولت سخت کرده است.

«محمد حسینی» افزود:درآمد استانی کشور 2 هزار و 200 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با توجه به رکود اقتصادی صنایع و افزایش هزینه های تولید تحقق این اعتبار مشکل است.

وی ادامه داد: تراز ارزی کشور با وجود تمامی مشکلات اقتصادی و تحریم ها تا پایان سال جاری با پنج هزار میلیارد دلار مثبت است و مشکلی در زمینه تامین ارز در کشور وجود ندارد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: 29 میلیارد دلار در آمد ارزی از محل فروش نفت و 23 هزار میلیارد دلار از محل صادرات کالا در سال آینده برای تامین ارز در کشور پیش بینی شده است.

حسینی افزود: 14 میلیارد دلار ارز با قیمت 42 هزار ریال امسال برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم پیش بینی شده است که تا کنون 10 میلیارد دلار آن توسط دولت پرداخت شده و بقیه آن نیز تا پایان سال جاری پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: افزایش 20 درصدی قیمت نفت و گاز در بودجه سال آینده توسط دولت پیش بینی شده و در این بودجه هیچ گونه تصمیمی برای بنزین گرفته نشده است.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: بنزین از جمله محصولات استراتژیک کشور است و افزایش قیمت آن تاثیراتی را بر روی قیمت سایر کالاها به همراه دارد و این مهم افزایش قیمت این محصول را با مشکلاتی روبه رو کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 404 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی سرمایه ای در بودجه سال آینده برای این استان مصوب شده که این رقم نسبت به امسال هشت درصد افزایش یافته است.

«رقیه یادگاری» افزود: اعتبارات تملک سرمایه ای استان مرکزی در سال جاری 374 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: 280 میلیارد تومان منابع مالی هزینه ای در بودجه سال آینده برای 24 دستگاه استانی استان مرکزی مصوب شده که میزان این اعتبارات نسبت به امسال با رقم 234 میلیارد تومان، 19 و پنج دهم درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سهم این استان از محل اعتبارات نفت و گاز یک درصد است که در این بخش نیز استان نسبت به استان های کمتر توسعه یافته و نفتی سهم کمتری دارد.

یادگاری گفت: 58 درصد بودجه سال آتی استان مرکزی معادل 237 میلیارد تومان از محل اعتبارات قانون متوازن، 22 درصد استانی و 21 درصد اعتبارات نفت و گاز است.

وی ادامه داد: 230 میلیارد تومان برای اجرای طرح های ملی در استان مرکزی اختصاص یافته که این اعتبارات نسبت به بودجه 220 میلیارد تومانی امسال، پنج درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اجرای 16 طرح با مشارکت بخش عمومی و خصوصی برای این استان در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده که 10 طرح آن مربوط به میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها