Portal_background_image

استاندار: دستگاه هاي استان مركزي براي حمايت از توليد ملي بسيج شوند

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ساوه ، گفت: راهبرد اصلی استان در سال 98 حمایت از تولید و فعالان اقتصادی است و دستگاه های مرتبط نیز باید در این زمینه هماهنگ باشند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: امروز علاوه بر تحریم و فشارهای خارجی، ناهماهنگی های بین دستگاه های دولتی و سایر ارگان های مرتبط عرصه را بر سرمایه گذاران استان مرکزی سخت کرده است و از این روز لازم است که با جدیت بیشتر نسبت به پارسال با هماهنگی قوای سه گانه و حمایت همه جانبه از سرمایه گذار، موانع تولید رفع شود.

وی ادامه داد: امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از 2 واحد صنعتی مقره سازی و پروفیل صفا بازدید شد و از نزدیک برخی مشکلات پیش روی این واحدها مورد بررسی قرار گرفت.

آقازاده افزود: کارخانه مقره سازی 14 ماه حقوق معوقه داشت اما با حمایت های کارگروه تسهیل موانع تولید تا حدودی مشکلات حل شد و پرداخت کارگران به روز است. 

وی بیان کرد: اکنون این شرکت در زمینه فروش مقره ها، مالیات و بیمه تامین اجتماعی با مشکلاتی مواجه است و این واحد 100 میلیارد ریال تولیدات انبار شده و فروش نرفته دارد.

استاندار مرکزی گفت: مقرر شد که وزارت نیرو و شرکت برق منطقه ای نیازهای خود را در صورت تایید استاندارد از این واحد تامین کنند و بر اساس قانون طلب شان را با فروشی که انجام می دهند، تهاتر کنند.

وی با اشاره به بازدید از شرکت لوله سازی صفا، اظهار داشت: این واحد تولیدی نیز در اوج کاری خود زمینه اشتغال چهار هزار و 500 کارگر را فراهم کرده بود اما اکنون میزان اشتغال این کارخانه به حدود یک هزار نفر کاهش یافته است.

آقازاده گفت: در جلسه امروز مقرر شد که مشکلات این واحد تولیدی با سازمان امور مالیاتی حل و کارت بازرگانی برای این شرکت نیز صادر شود تا به رونق نسبی برسد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها