Portal_background_image

استاندار : دستگاه هاي اجرائي در محو بي سوادي در استان مشاركت كنند

آقازاده استاندار مرکزی با صدور پیامی به مناسب سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی (7 دی ماه)، با بیان اینکه محو بی سوادی نیازمند عزم همگانی است، گفت: همه دستگاه های اجرایی باید در امر ریشه کن شدن بی سوادی در استان مشارکت کنند.

آقازاده استاندار مرکزی در این پیام آورده است: هفتم دی ماه سالروز صدور فرمان تاریخی تاسیس نهضت سوادآموزی، نشات گرفته از اندیشه زلال بزرگ مرد الهی حضرت امام خمینی(ره) را در حالی گرامی می داریم که اندیشه های سترگ این بزرگ مرد تاریخ و نهال کاشته شده ایشان، امروز به ثمر نشسته است.

وی بیان کرده است:  تشکیل نهضت سواد آموزی مانند برخی از نهادهای کشور از ثمرات انقلاب اسلامی بوده که تحولی بزرگ در کشور ما پدید آورد، نهضت سوادآموزی در کارنامه کاری خود بیش از سه دهه فعالیت و تلاش را به ثبت رسانده و نعمت خواندن و نوشتن را به اقشار مختلف مردم هدیه کرده است.

استاندار مرکزی تصریح کرده است: بی شک سواد آموزی وظیفه یک دستگاه و یا نهاد خاص نیست بلکه با توجه فرامین رهبر معظم انقلاب باید برای حضور بی سوادان در برنامه های آموزشی فرهنگسازی شود و این تکلیف متوجه همه آحاد مردم و مسئولان است.

آقازاده خاطر نشان کرده است: اینجانب ضمن گرامی داشت فرارسیدن هفتم دی ماه، سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی و عرض تبریک صمیمانه به تمامی سوادآموزان، آموزش دهندگان عزیز و آموزشیاران خستگی ناپذیر به ویژه تلاشگران این عرصه در استان مرکزی اززحمات و تلاشهای این عزیزان سپاسگزاری نموده، امیدوارم با تدبیر و همدلی همه دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت، در راستای ارتقای شاخص باسوادی استان فراتر از شاخص های ملی و جهانی گام برداشته و  با تلاش در جهت سواد آموزی  اندک  افراد جا مانده از تحصیل ، بزودی شاهد برگزاری جشن پایان بی سوادی  در استان آفتاب باشیم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها