Portal_background_image

استاندار مركزي: دستگاه هاي اجرائي اجازه شكايت از رسانه ها را ندارند / تشكيل كميته تخصصي بررسي مشكلات رسانه ها

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با مدیران رسانه های استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: هیچ یک از دستگاه اجرایی استان اجازه شکایت از رسانه ها را ندارند و انتظار می رود رسانه ها نیز به نقد منصفانه و سازنده بپردازند.

آقا زاده استاندار مرکزی با اشاره به  نقش آگاهی بخش رسانه ها، اظهار کرد: رشد و توسعه رسانه ها در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی رشد و تعامل جامعه را در پی خواهد داشت و مجموعه مدیریت استان از نقد آگاهانه و منصفانه استقبال می کند.

استاندار مرکزی ابراز کرد: حل مشکلات رسانه ها  با تشکیل کمیته بررسی مشکلات رسانه ها دنبال خواهد شد و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

استاندار مرکزی افزود: نشریات در استان مرکزی یک سبقه تاریخی و فرهنگی فاخر دارند و باید برای اعتلای جریان اطلاع رسانی در استان مرکزی تلاش مضاعفی در دستور کار قرار گیرد .

آقا زاده عنوان کرد: مطبوعات به لحاظ بروز چالش در مسایل صنفی، اقتصاد رسانه و برخی کمبودها با موانع گوناگونی مواجه اند اما ارزش مطبوعات امروز غیر قابل کتمان است.

وی خطاب به اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی استان مرکزی گفت: من از جنس شما هستم و در اوایل دهه 60 با فعالیت در روزنامه کیهان با فرآیند روزنامه نگاری، چالش ها و بی توجهی ها در این حوزه آشنایی دارم.

استاندار مرکزی  با بیان اینکه ضمن اعتقاد به فعالیت سیاسی با سیاسی کاری و سیاست زدگی مخالف هستم، گفت: استان مرکزی امروز تاحدودی درگیر برخی سیاست زدگی ها شده که باید ضمن دوری جستن از این نقیصه، سرعت عمل و ابتکار را در طرح های اجرایی و رفع مشکلات شهروندان افزایش داد.         

آقا زاده تصریح کرد: شعارها باید بر مبنای نیاز شهروندان، کشور و استان مرکزی باشد، اگر این اتفاق رخ دهد ، در مسیر خدمت خود، موفق به انجام وظایف محوله بوده ایم.          

استاندار مرکزی گفت: با  پرهیز از نگاه حزبی و سلیقه ای هر خدمت صادقانه  ای که  در مسیر تعالی  استان باشد برای ما دارای ارزش است .

وی افزود: باید برای کاهش سیاست زدگی و حرکت بر اساس تعقل و تفکر با هدف پاسخگویی به نیاز جامعه در عرصه های مختلف تلاش کرد.

استاندار مرکزی  اظهار کرد: انتقادات مطرح شده را به جان خریداریم، و تمام مسائل و نقطه نظرات فعالان رسانه استان در بوته نقد و نظر قرار می گیرد اما انتظار است برخی انتقادات، احساسی مطرح نشود.


آقا زاده گفت: در حالی که حدود 400 نفر فعال رسانه ای در استان مرکزی وجود دارد در انتخابات خانه مطبوعات شاهد حضور کمرنگی از اصحاب رسانه هستیم و این امر نیازمند ریشه یابی کارشناسی است.

وی تصریح کرد: انتخاب یک مشاور مطبوعاتی به منظور بررسی فرصت و چالش های جریان اطلاع رسانی و تعامل با اصحاب رسانه در دستور کار قرار می گیرد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: رسانه ها باید در تقویت روحیه نشاط و شادی به مردم تلاش مضاعفی کنند و تعامل اثربخش بین جناح های سیاسی استان مرکزی برقرار شود.

آقازاده عنوان کرد: لانه فساد داعش که آمریکا و برخی کشورهای عربی با تمام توان آن را حمایت کردند، با همدلی و اتحاد مستحکم خشکانده شد و امروز باید از این اتحاد و همدلی برای توسعه و پیشرفت کشور بهره جست.

استاندار مرکزی گفت: مطالبی که در نشست امروز از سوی مدیران رسانه های استان بیان شد کارشناسی و برآمده از تجربه بود و  در آینده نزدیک هم شاهد استمرار برگزاری نشست ها و تعامل با فعالان عرصه اطلاع رسانی استان هستیم.

گفتنی است  در این نشست 3 ساعته  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز سخنانی رابیان کردند و  25 نفراز مدیران و فعالان رسانه ای نقطه نظرات خود را با استاندار مرکزی مطرح نمودند

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها