Portal_background_image

استاندار مركزي: دستگاه‌هاي اجرايي استان مركزي تا پايان بارش‌ها آماده‌باش كامل هستند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان ،گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان به خصوص نهادهای عملیاتی و عضو شورای مدیریت بحران تاپایان بارش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: میزان بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۰ میلیمتر ارزیابی می‌شود و تا عصر فردا این مهم به ۱۰۰ میلیمتر خواهد رسید.

وی ادامه داد: صبح امروز بازدیدی از نقاط مختلف استان و به خصوص شهر اراک با مدیران دستگاه‌های مربوطه انجام شد و شرایط سدها، بندهای خاکی، رودخانه‌ها و رودخانه شار اراک عادی ارزیابی می‌شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: تا کنون هیچ خسارت از نقاط مختلف استان در نتیجه بارش‌ها و نزولات آسمانی گزارش نشده اما با توجه به بارش ۵۰ میلیمتری و سیراب شدن زمین، از امشب احتمال روان‌آب‌ها و سیلابی شدن رودخانه‌ها وجود دارد که تمامی دستگاه‌های اجرایی باید آماده هر گونه اقدامات پشیگیری از ایجاد داشته باشند.

وی بیان کرد: تمامی زیربخش های ستاد بحران در ۱۲ شهرستان استان مرکزی باید با برگزاری نشست های درون دستگاهی آمادگی لازم و تدابیر موثر را برای مقابله با سیلاب احتمالی مهیا کنند.  

وی بیان کرد: ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز برای بازگشایی معابر و جاده‌ها باید در شهرستان‌های مختلف ور حالت آماده باش قرار داشته باشند و شهرستان‌هایی که میزان بارش کمتری نسبت به دیگر نقاط استان دارند باید آمادگی پشتیبانی شهرستان‌های پربارش را داشته باشند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: شهرداری‌های استان وظیفه دارند ضمن حل مشکلاتی نظیر آب‌گرفتگی‌ها در محیط‌های شهری، در صورت نیاز، روستاهای نزدیک خود را نیز پشتیبانی کنند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها