Portal_background_image

استاندار مركزي: دستگاههاي اجرايي استان با عنايت به قانون حمايت از معلولان براي حل مشكلات اين قشر تلاش كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی با صدور پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان ، گفت: همه سازمانها، نهادها و دستگاههای اجرایی استان با عزم راسخ و اهتمام جدی با عنایت به قانون جامع حمایت از معلولان برای حل مسائل و مشکلات این قشر گامهای اساسی برداشته و آینده ای روشن، امیدآفرین و بانشاط را برای این عزیزان فراهم کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این پیام آورده است:دوازدهم آذرماه مصادف با سوم دسامبر به عنوان روز جهانی معلولین نامگذاری شده است، هدف از این نامگذاری  معطوف داشتن اذهان عمومی جامعه به مسائل مرتبط با معلولین و احیاء حقوق آنها و لزوم  ایجاد فرصت ها برای  استفاده از قابلیت های این عزیزان در اموری متناسب با شرایط آنها است.                                           

وی افزوده است:  این روز  فرصت مغتنمی است برای بازشناختن توانمندی ها، افتخار آفرینی ها و افق های بلندی است که معلولان با درنوردیدن مرزهای اراده و همت به آنها دست یافته اند و نیز بازبینی در اقدامات انجام شده جهت احیای حقوق معلولان و اصلاح نوع نگرش عمومی و فرهنگ‌سازی نسبت به پدیده معلولیت در جامعه .

زمانی قمی تصریح کرده است:  12 آذر روز تکریم و تجلیل از کسانی است که اسلام عزیز و ائمه اطهار (ع) در رسیدگی و توجه به آنان سفارش بسیار کرده اند و این عزیزان با استعانت از قدرت لایزال الهی و عزمی راسخ و با خودباوری و تلاش و جدیت، سرافرازانه در عرصه‌های گوناگون اجتماع ایفای نقش می‌کنند.

استاندار مرکزی ادامه داده است: این امر مهمی است که معلولین جامعه ما با عزت نفس و کرامت واقعی در سنگرهای کار و تولید و اشتغال حاضر شده و بدون انزوا و گوشه‌نشینی بتوانند در عرصه‌های مختلف برای خود و جامعه اسلامی و ایرانی افتخار کسب کنند، دسترسی به امکانات عمومی و فرصت های موجود در جامعه از قبیل آموزش، اشتغال ، مسکن ، ایاب و ذهاب و مواردی از این دست از حقوق اولیه آنان است و اگر باورمان این است که انسان محور توسعه است باید توجه داشته باشیم که معلولين نيز جزيي از منابع انساني كشور به حساب مي آيند و مي بايست از ظرفيت آنها استفاده مطلوب بعمل آيد.

وی ابراز کرده است: تدوین قانون جامع حمایت از حقوق معلولین گام  مهمی در تأمین حقوق آنهاو ایجاد فرصت ها و بهره مندی معلولین از تسهیلات اجتماعی بوده است، لیکن گام مهمتر اجرایی ساختن مفاد این قانون است.

 زمانی قمی عنوان کرده است: امروز یکی از سیاستهای ارزنده دولت تدبیر و امید توجه خاص و حمایت از اقشار مختلف مردم به خصوص معلولین جامعه است و با وجود قریب27 هزار نفر معلول در استان مرکزی می طلبد همه دستگاهها، سازمانها و نهادها با عزم راسخ و اهتمام جدی با عنایت به قانون جامع حمایت از معلولان برای حل مسائل و مشکلات این قشر گامهای اساسی برداشته و آینده ای روشن، امیدآفرین و بانشاط را برای این عزیزان فراهم کنند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرده است:اینجانب ضمن تبریک این روز به همه معلولان و خانواده‌های  صبور آنان از زحمات بی‌شائبه خادمین این عرصه اعم از بخش‌های دولتی و غیردولتی قدردانی می کنم  و امیدواریم در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بعنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده است بتوانیم درسایه عقلانیت دولت تدبیر و امید زمینه ای فراهم کنیم که معلولان سربلند نیز در ساختن ایرانی توسعه یافته تر و قدرتمند سهمی در خور ایفا نمایند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها