Portal_background_image

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام؛ دستيابي به دانش دفاعي بزرگترين دستاورد نظام اسلامي است

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره شهیدآیت الله محلاتی و 330 شهید شهرستان محلات که با حضور استاندار مرکزی در شهرستان محلات برگزار شد، گفت: دستیابی به توان و دانش بالا در عرصه دفاعی، بزرگترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی است.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با رهاوردهای دفاعی کسب شده درحال حاضر ایران اکنون قادر است با اقتدار و توان بالایی در برابر انواع تهدیدهای دشمن در کشور و منطقه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: دانش دفاعی کشور اکنون در تراز بالایی در منطقه است و مهمترین مولفه آن این است که داشته دفاعی را با استفاده از ظرفیت های بومی و تلاش داخلی کسب کرده است.

وی ادامه داد: امروز ایران نقش بسزایی را در جبهه مقاومت اسلامی منطقه دارد و این ظرفیت های و قدرت دفاعی کشور را نشان می دهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: توان دفاعی و دیوار امنیتی کشور به حدی رسیده که با وجود و تسلط کامل سربازان گمنام امام زمان داعش درچند سال اخیر جرات ندتذد وارد خاک ایران شود.

رضایی افزود: موشک های ایران 2 هزار کیلومتر برد دارند و هدف ها را دقیق می زند در حالی که قبل از انقلاب موشک های 40 کیلومتری نیز در کشور وجود نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: ایران نزدیک به چهار دهه پرافتخار را در حیات انقلاب اسلامی در تاریخچه خود دارد و همواره روح روح فداکاری و تداوم راه شهدا و آرمان های نظام از سوی تمامی اقشار دنبال می شود.

وی ادامه داد: ملت بزرگ ایران در سایه باور به نظام اسلامی و آرمان های نظام تمامی مشکلات، تحریم و تهدید ها را خنثی می کنند و توانسته اند به بهترین شکل از انقلاب اسلامی حراست کنند.

وی گفت: مردم به دشمنان ثابت کردند که ارادت به انقلاب اسلامی و مقوله ولایت فقیه در شریان های آنان می جوشد و همواره راه معمار کبیر انقلاب اسلامی با اقتدار دنبال خواهد شد.

رضایی افزود: ملت ایران راهش را با انقلاب اسلامی پیدا کرده است و بیداری اسلامی ثمره آن است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امام خمینی (ره) اقتدار عظمت ملت ایران را باپیروزی انقلاب اسلامی تضمین کرد و مردم نیز نشان دادند که پیرو راستینی برای نهضت خمینی هستند.

رضایی افزود: اکنون مردم ایران هرگز از انقلاب اسلامی و اهداف آن دست برنمی دارند و آگاهانه و عاشقانه در سنگر های صنعت، کشاورزی و اجتماعی از آن حمایت و حراست می کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: روحیه انقلابی و فلسفه ایثار و شهادت سرمایه های نظام جمهوری اسلامی است و با این سرمایه ها همواره در مسیر خود مصمم بوده و از مشکلات عبور کرده است.

وی گفت: حفظ وحدت و همدلی همه احزاب و جبهه سیاسی ضرورت کشور است و به فرموده مقام معظم رهبری همه ارکان نظام ،مجلس ، دولت و حوزه علمیه کشور باید انقلابی و در صحنه باشند.

استاندار  مرکزی نیز در این یادواره گفت: محلات پایگاه انقلاب و انقلابیون است و شهید آیت الله فضل الله محلاتی شخصیتی بزرگ و از یاران مخلص، وفادار، پرتلاش، دلسوز و عاشق بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بود.

محمود زمانی قمی افزود عشق و علاقه شهید محلاتی به امام راحل وصف ناپذیر است و ویژگی های منحصر به فردی در این شهید بزرگوار هست که باید به درستی معرفی شود.

گفتنی است شهید آیت الله فضل‌الله محلاتی در سال 1309در شهرستان محلات متولد شد.این شهید بزرگوار در اول اسفند 1364، به همراه هشت تن از نمایندگان مجلس، نیروهای عالی رتبه ارتش، قضات عالی رتبه قضایی با هواپیمای اف27 فرندشیپ عازم جبهه‌های جنگ بود که هواپیمای حامل آنان مورد حمله 2 فروند جنگنده عراقی قرار گرفت و در 25 کیلومتری شمال اهواز سقوط کرد و همهٔ سرنشینان هواپیما که نزدیک به 50 نفر بودند شهید شدند.

یاواره شهید محلاتی و 330 شهید محلات با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی و محلی برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها