Portal_background_image

دستوراستاندار براي آماده باش فرمانداران استان/ استاندار مطرح كرد:آمادگي مركزي براي كمك به استان هاي همجوار درگير سيل/ وحدت و همدلي شهرداري و شوراي شهر كليد توسعه شهري است

آقازاده استاندار مرکزی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران، ستاد اجرایی خدمات سفر استان و معارفه شهردار جدید اراک که با حضور معاون وزیر کشور برگزار شد،گفت: به دنبال هشدار هواشناسی و آغاز بارش‌ها، فرمانداران، شهرداران و بخشداران استان مرکزی ملزم به حضور در شهرستانهای خدمتی هستند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی این آمادگی را دارد که به استان‌های همجوار که درگیر سیل هستند و یا احتمال وقوع سیل در این استان ها وجود دارد، کمک کند. آنچه در اختیار و توان استان هست برای کمک به استان‌های همجوار آسیب دیده و دیگر استان‌ها بسیج خواهد شد.

وی با یادآوری شکستگی یکی از پل های جاده خنداب - میلاجرد گفت: باید از عبور هرگونه ماشین سنگین از روی این پل توسط پلیس راه جلوگیری شود.

استاندار مرکزی با تقدیر از دستگاه‌های مرتبط با ستاد خدمات سفر و ستاد مدیریت بحران استان مرکزی خاطرنشان کرد: این دو ستاد چه پیش از نوروز و همچنین در ایام نوروز طی جلسات متعدد و فرمانداران شهرستان‌ها با هوشیاری کامل برای جلوگیری از هرگونه بحران احتمالی و رفاه حال مسافران تلاش کردند.

آقازاده در بخش دیگر سخنان خود در مورد انتخاب شهردار اراک تصریح کرد:  شهردار اراک بدون هیچ گونه توصیه و فشار، از سوی شورای شهر در فضای کاملاً دموکراتیک انتخاب شد و ما هم وظیفه داریم با احترام به رأی شورا، از شهردار جدید حمایت کنیم و در این راستا شاهد همکاری خوب و همدلی بین شهردار و اعضای شورای شهر باشیم تا بتوانیم مشکلات شهری و عمرانی شهر را برطرف کنیم و مطالبات شهروندان اراکی را با حمایت‌های اعضای شورای شهر اراک تحقق ببخشیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: همدلی و همراهی بین شهردار و شورای شهر، حمایت مردم و دستگاه‌ها رمز موفق عمل کردن شهردار است. امیدواریم شاهد این تحول و همدلی باشیم و ما هم برابر قانون از شهردار جدید حمایت خواهیم کرد.

آقازاده با یادآوری ذخیره 220 میلیارد ریال در شهرداری اراک، افزود: می طلبد که این اعتبارات در زمینه فعالیت های عمرانی استفاده و ظرف مدت 2 ماه آینده زمینه بهره برداری از 2 سه طرح بزرگ این کلانشهر فراهم شود.

استاندار مرکزی گفت: نامگذاری هوشمندانه امسال به عنوان رونق تولید در راستای استفاده از تولید ملی، کالای ایرانی، اقتصاد مقاومتی، معیشت مردم و مقابله با توطئه های دشمنان است.
سید«علی آقازاده» افزود: رونق تولید مکمل کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی است و باید با تلاش و برنامه ریزی صحیح زمینه تحقق شعار امسال را فراهم شود.
محمد حسینی» نماینده مردم فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: استان مرکزی از شرایط خاصی برخوردار است و دهیاری ها و شهرداری های این استان مسایلی دارند که نیاز است معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با حضور در استان مرکزی و نشست با شهرداران استان از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شود.

معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: تردد در جاده های این استان از ابتدای آغاز طرح خدمات تسهیلات نوروزی تا کنون 15 تا 22 درصد افزایش داشته است.

«مهدی زندیه وکیلی» افزود: اقامت مسافران نوروزی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش داردکه با افزایش ظرفیت امکانات ماندگاری آموزش و پرورش در شهرستان اراک زمینه اسکان مسافران نوروزی در این شهرستان فراهم شد.

وی ادامه داد: از دهیاران روستاها خواسته شده بازرسی منظم از سدها و بندهای خاکی مناطق استان داشته باشند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: تمامی ماشین آلات امداد رسانی، خدماتی و کارگروه مخاطرات سیل استان به صورت آماده باش قرار دارند و پیش بینی های لازم برای مقابله با حوادث طبیعی احتمالی اندیشیده شده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: از ابتدای طرح نوروز امسال 9 نفر در جاده های استان جان خود را از دست داده و 13 نفر مجروح شده اند.

سرهنگ«ایرج کهریزی» افزود: 54 درصد فوتی های استان مرکزی در این مدت مربوط به انواع سواری ها و 33 درصد بر اثر واژگونی وسایل نقلیه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: بی توجهی به جلو بیشترین عامل تصادف جاده ای استان مرکزی را به خود اختصاص داده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: انحراف به چپ 67 درصد تصادفات و لغزندگی معابر عامل 11 درصد تصادفات جاده ای استان در این مدت بوده است.

سرهنگ کهریزی افزود: 92 درصد فوتی ها در این مدت در صحنه تصادف و هشت درصد در بیمارستان ها جان خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد: 58 درصد فوتی ها در این مدت مرد و 42 درصد زنان بوده اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بر اثر بارندگی های اخیر تمامی رودخانه های استان سیلابی و خروشان شده و در صورت ادامه بارندگی ها احتمال طغیانی شدن آن ها وجود دارد که مردم باید از حضور در حواشی رودها بپرهیزند.

«عزت الله آمره ای» افزود: تمامی نقاط حادثه خیز استان مرکزی برای مقابله با حوادث طبیعی احتمالی شناسایی شده و اقدام های لازم برای مقابله با حوادث انجام شده است.

وی ادامه داد: سه نقطه حادثه خیز شامل شهرک گردو، ورودی نظم آباد و ترمینال سردشت در شهر اراک وجود دارد که باید تمهیدات لازم برای آن ها اندیشیده شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی استان مرکزی گفت: عمر مفید سدهای کوچک این استان تمام شده و هشدارهای لازم در این خصوص اعلام شده است.

آمره ای افزود: اطلاع رسانی کافی در خصوص مدیریت و کنترل منابع و سازه های آبی به فرمانداران ارایه شده و نیاز است مراقبت های لازم را در این خصوص انجام شود.

وی ادامه داد: سدهای خاکی منطقه قره کهریز، هندودر و چالدران تحت مراقبت هستند و اطلاع رسانی کافی به روستاییان شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال آبگرفتگی مناطق اطراف رودخانه های استان، مردم شهرها و روستاهای استان که در حاشیه رودخانه ها قرار دارند باید از آمادگی لازم برخوردار باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 12 موزه استان در تعطیلات نوروزی خدمات رسانی دارند و برگزاری یکهزار جشن در قالب نوروزگاه ها ورودی شهرها در دستور کار این اداره کل است.

«علیرضا ایزدی» افزود: 142 مورد بازدید از ابنیه های تاریخی و گردشگری استان مرکزی انجام شده و یک مورد اخطار کتبی و پنج مورد تذکر به آنان داده شده است.

وی ادامه داد: چهار هزار و 200 نفر از 25 اسفند پارسال تا کنون از موزه ها و سه هزار نفر از غار نخجیر استان مرکزی بازدید کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: 6 میلیون و 300 هزار تردد در جاده های این استان در این مدت ثبت شده است که تعداد این تردد ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

گفتنی است در این جلسه محمدکریم شفیعی به عنوان شهردار اراک معرفی شد


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها