Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: دستاوردهاي دولت نشان از انتخاب مسير درست دارد/رونق سرمايه گذاري رهاورد پسابرجام در استان

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که با حضور مقیمی قائم مقام وزیر کشور در محل استانداری برگزار شد، گفت: دستاوردهای دولت تدبیر و امید و ایجاد تحرک اقتصادی در کشور نشان می دهد که این دولت در انتخاب مسیر، سوگیری درستی داشته است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دستاورها و شاخص های موجود نشان می دهد که دولت تدبیر و امید در انتخاب مسیر ، سوگیری درستی داشته و توانسته بخشی از آسیب و تهدیدها را در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاست داخلی و خارجی و حوزه اجتماعی ترمیم کند.                       

استاندار مرکزی تصریح کرد: علائمی از ایجاد تحرک اقتصادی را می توان در ایران و استان دید که این مهم نه به این معناست که همه مشکلات حل شده است بلکه به این  معنی است که مسیر درست انتخاب شده چرا که تورم 43 درصدی به 50 درصد تبدیل نشده بلکه به 9 درصد رسیده است و بسیاری از اقدامات دیگر که نشان می دهد باید این مسیر را ادامه دهیم و تلاش کنیم تا به شرایط مطلوب دست یابیم.

زمانی قمی افزود: دولت تدبیر و امید با تمام قوا به میدان آمده تا امید را در جامعه زنده کند،اگر انقلاب اسلامی توانسته بر همه مشکلات غلبه کند حتماً با امید این کار را انجام داده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: دولت یازدهم با تکیه بر مردم، قانون و اهل خرد و اتکای به خداوند و با رویکردی کاملاً متفاوت در حوزه های اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی کار خود را شروع کرده و توانسته به توفیقاتی دست یابد.

زمانی قمی، موفقیت در سیاست های خارجی و داخلی به ویژه سیاست خارجی را از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: من از آنهایی که این دستاورد بزرگ را نادیده می گیرند و بلکه مورد حمله نیز قرار می دهند سوال می کنم که اگر آن جریان و شرایط قبل ادامه داشت امروز کشور در چه وضعیتی قرار داشت؟

وی ادامه داد: در سیاست داخلی هم شناخته ترین اصل در قبل از استقراردولت یازدهم  نادیده گرفتن اهل خرد  و فکر در بسیاری از حوزه ها بود، مگر تعطیلی سازمان مدیریت وقت کشور چیزی جز اعلام بی نظمی در اداره کشور است.

زمانی قمی افزود: مفهوم درست کنارگذاشتن نهاد  نظارتی، حاکمیتی و برنامه ریز به معنای اعلام بی نظمی در اداره کشور است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با تکیه بر قدرت اصلی یعنی  مردم کار خود را پیش برد،  تصریح کرد: مردم، دولت و همه ارکان تحت تاثیر منویاتی که اسلام عزیز به ما توصیه کرده و در زیر خیمه جمهوری اسلامی کار خود را پیش می برند و دین اسلام و گفتمان حضرت علی (ع) بر اینکه صاحبان اصلی کار خود مردم هستند، تاکید می کند.

زمانی قمی بیان کرد: دولت یازدهم علی رغم اینکه بسیاری از اهرم ها را در اختیار نداشت ، توانست در حوزه اقتصاد هم  اثر گذار باشد و اقدامات خوبی را به انجام برساند.

استاندار مرکزی گفت: بعد از دفاع مقدس کشور در شرایط خاصی قرار داشت اما تکلیف برای توسعه روشن بود و دولتها وقتی مستقر می شدند دولت سامانه ای داشت که با اعمال تغییرات و تکمیل و تصحیح برخی رفتارها کار خود را شروع می کردند اما دولت تدبیر و امید زمانی که مستقر شد نه درآمدی برای کشور متصور بود و نه هیچ ذخیره ای وجود داشت و این موضوع نه اغراق است و نه غلو بلکه واقعیتی انکار ناپذیر است .

وی ادامه داد:  خزانه خالی، تحریم های ظالمانه و تصمیمات نادرست باعث شده بود شرایط سختی بر کشور حاکم شود، دولت در زمان استقرار پول و امکانی در اختیار نداشت و از روزهای اول شروع به پیشگوئی درخصوص عدم توفیق دولت کردند در آن زمان ذخیره گندم کشور برای زیر یک ماه گندم ایرانیان بود و امروز برای دو سال ذخیره گندم داریم .

استاندار  مرکزی درادامه گفت: حرکت درست و مدیریت شایسته نشان داده است در چهار ماه اول امسال 190 میلیون دلار صادرات غیرنفتی و 86 میلیون دلار واردات در این استان انجام گرفته است.

زمانی قمی با بیان اینکه همچنان برخی واحدهای تولیدی استان مرکزی دچار مشکل هستند، گفت: در مقابل برخی واحدهای صنعتی استان با برخوردار شدن ازآثار خوب برجام موفق شده اند از حالت رکود خارج و به رونق اقتصادی دست پیدا کنند.

استاندار مرکزی گفت: در استان امر سرمایه گذاری روبه رشد است و بسیاری از افراد ایرانی و یا خارجی و یا با مشارکت هم در امر سرمایه گذاری در استان مرکزی پیش قدم شده اند و در این زمینه اقداماتی در حال انجام است.

وی افزود: جای جای استان سرمایه گذاری های جدید توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حال انجام است که نتایج و بازخورد آن در سال ها ی آتی نمایان می شود.

مانی قمی بیان کرد: به تازگی زمین برای طرح نیروگاه سیکل ترکیبی ساوه با یک میلیارد دلار سرمایه گذاری واگذار شده که ثمرات آن در پنج سال آینده محقق می شود و این موارد همه نشانگر رونق اقتصادی در استان مرکزی است.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: انتقاد از دولت را امری پسندیده وضرورت قطعی می دانیم ولی بین انتقاد و  جدل و تخریب تفاوتهایی وجود دارد جدل می خواهد طرف مقابل را با هر قیمتی و با هر وسیله ای تخریب کند ولی انتقاد کننده به دنبالش راه حل هم نشان می دهد و علاقمند به کشور و انقلاب است .

وی با اشاره به اینکه سیاست عین دیانت است، ادامه داد: تخریب  سیاست نیست بلکه در مقابل سیاست و دیانت است و بیشتر شارلاتانیسم سیاسی است.

استاندار مرکزی گفت: سیاست مورد تاکید جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری بر مدار اخلاق و دین است وقتی از اخلاق و دین فاصله گرفتیم فرقی با دیگر سیاستمداران نداریم  که باید به این نکته توجه داشته باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در نشست شورای اداری گفت: با وجود تمامی تلاش های صورت گرفته معیشت مردم به ویژه روستاییان با مشکلات عدیده ای مواجه است و باید در سایه حرکت های هدفمند خانه ملت و دولت اقدامات راهگشا توسعه یابد.

سید محمد حسینی افزود: استان مرکزی با وجود جایگاهی که در تولید و صنعت دارد اما، در اثر تحریم های ظالمانه آسیب های زیادی دیده و بیکاری جوانان و تحصیل کرده ها به عنوان یکی از مشکلات اساسی در این استان وجود دارد.

وی گفت: صنعت دامپروری در استان مرکزی با خسارت ها و چالش های متعددی همراه است و انتظار می رود که وزارت کشور در تخصیص اعتبارات بحران نگاه ویژه ای به این استان داشته باشد.

گفتنی است در این نشست از 10 دستگاه برتر استان مرکزی در جشنواره شهید رجایی سال 94 تجلیل شد،آبفای شهری، امور اقتصاد و دارایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران،شرکت برق منطقه ای باختر، استاندارد و تحقیقات صنعتی، شرکت توزیع برق، جهاد کشاورزی، بیمه سلامت، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی دستگاه های برتر استان در جشنواره شهید رجایی بودند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها