Portal_background_image

استاندار: در پي بارش هاي اخير خسارت وارده به استان مركزي در مقايسه با استانهاي مجاور كمتر است

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از منطقه کرهرود اراک ، گفت: میزان خسارات وارده ناشی از آبگرفتگی و سیلاب در این استان در مقایسه با استان های مجاور و مشابه کمتر گزارش شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برای جبران خسارت وارده تابع تصمیمات دولت هستیم که به زودی توسط هیات دولت به استان های مختلف کشور ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: با تصویب مصوبات دولت اعتباراتی اختصاص داده می شود که استان مرکزی هم از این اعتبارات بهره مند می شود.

استاندار مرکزی در خصوص میزان برآورد خسارات وارده افزود: برآورد دقیق میزان خسارت های وارده در نقاط مختلف استان نیازمند بررسی های بیشتر است که به زودی پس از خروج از شرایط کنونی اعلام می شود.

آقازاده تصریح کرد: با توجه به اینکه اوج بارندگی ها پایان یافته و شرایط جوی ساعات آتی، توام با رگبارهای پراکنده است، شرایط آب و هوایی روز بعد رو به بهبودی می رود. 

وی تصریح کرد: با فروکش کردن شدت سیلاب می توانیم عملیات بهسازی، بازسازی و پاکسازی را با شرایط مناسب تری آغاز کنیم.

استاندار مرکزی گفت: در طول 24 ساعت گذشته بیش از 100 میلی متر بارندگی در اراک به ثبت رسیده که برای شهری با زیرساخت های بالا هم، پدیده ای بی سابقه است.

وی ادامه داد: در شهر اراک با توجه به شرایط و حجم بارندگی در مقایسه با استان های مشابه، خسارت ها را با مدیریت مناسب، همکاری دستگاه های عضو ستاد بحران و مشارکت و همراهی شهروندان به حداقل رساندیم.

آقازاده در خصوص شرایط کنونی کرهرود افزود: رودخانه کرهرود به عنوان مسیری که دو طرف آن هنوز دیواره سازی نشده، خطر بالقوه ای بود، اما به لطف خداوند، نیروهای امدادی و همراهی شهروندان، سیلاب تا حد زیادی فروکش کرده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: نخستین اقدام راهبردی پس از پایان شرایط کنونی، بهسازی و ایمن سازی بستر رودخانه با مشارکت شهرداری اراک است.

وی گفت: بنا بر اعلام بومیان محلی منطقه کرهرود، 14 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شد که با فوریت توسط گروه های امدادی شهرداری اقدامات ایمنی در دستور کار قرار گرفت.

آقازاده افزود: با توجه شدت بارش ها، سرریز فراوان بندها، آبگیرها و حجم آب رودخانه اصلی شهر اراک، هیچ گونه تلفات جانی در استان مرکزی گزارش نشده و میزان خسارت وارده اندک بوده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها