Portal_background_image

در سفر استاندار مرکزی به بخش ساروق مسائل و مشکلات این بخش مورد بررسی قرار گرفت

استاندار مرکزی عصر دیروز در سفر به بخش ساروق مسائل و مشکلات این بخش را مورد بررسی قرار داد.

محمد حسین مقیمی با حضور در جمع مردم شهر ساروق در امام زاده 72 تن این شهر، گفت: شهر ساروق باید در تحولات اقتصادی کشور سهم داشته باشد.

وی ادامه داد: تسریع در استقرار و خدمات رسانی اداراتی مانند کمیته امداد، ثبت احوال و شرکت برق را پیگیری می کنیم و مدیران استانی این دستگاه ها نیز در این رابطه اعلام آمادگی نموده اند.

استاندار مرکزی تصریح نمود: جاده های روستایی استان با مشکلاتی مواجه اند که برخی از آنها نیازمند بازسازی و بهسازی و بعضی نیز به آسفالت نیاز دارند که برطرف شدن این موضوع در سال 93 باید در دستور کار فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گیرد.

وی افزود:  یکی از مشکلات شهر ساروق فرعی و غیر استاندارد بودن جاده ها و پیچ های تند و خطرناک آن است که باید تمهیداتی اندیشیده شود تا این جاده ها به جاده اصلی مرتبط شوند و یکی از راه های نحقق این موضوع تسریع در تکمیل پروژه ساروق به کمیجان با پیگیری تأمین اعتبار از محل ردیف 22 و 180 قانون بودجه است.

مقیمی ابراز داشت: یکی دیگر از مشکلات این بخش کمبود آب است که در این رابطه در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان تصمیمات لازم در خصوص قنوات گرفته شده و دستگاه های مربوط باید در این زمینه به مردم اطلاع رسانی کنند که چه نوع کشتی به آب کمتری نیاز دارد و مردم را به استفاده از آبیاری تحت فشار و قطره ای به دلیل کمبود آب ترغیب نمایند.

استاندار گفت: باید با الگوبرداری از برنامه های بسیج سازندگی، برای هر روستا یک شناسنامه تهیه نمائیم تا مشخص شود آن روستا چه امکانات مادی و معنوی دارد و چه کارهایی را مردم می توانند انجام دهند و چه اقداماتی را بانک ها می توانند انجام دهند به گونه ای که  بدانیم برای یک روستاها چه نوع سرمایه گذاری هایی را باید دنبال کنیم تا وقت و انرژی مردم در فرایند اخذ مجوزها هدر نرود.

وی اضافه کرد: باید صنایع دستی و تبدیلی را با شناخت صنعت خاص هر منطقه توسعه دهیم، برای صادر کردن باید تولید کنیم و برای تولید می بایست صنایع را در منطقه فعال کنیم واز راه هایی که می توانیم از طریق آن صنایع را فعال کنیم می توان به احیاء نمودن صنعت فرش این منطقه به نحوی که تولیداتش در بازارهای داخلی و جهانی مورد استفاده قرار  گیرد وایجاد تعاونی اشاره نمود و در این راستا از بخشدار حمایت می کنیم تا شاهد رشد اقتصادی این منطقه باشیم زیرا یکی از وظایف مهم بخشدار بعد از تأمین امنیت، پرداختن و اهمیت دادن به مسئله اقتصاد با کمک همه مردم است.

مقیمی اظهار کرد: باید اشتغال و بیکاری را حل کنیم تا سطح درآمد مردم افزایش یابد زیرا بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه ریشه در مسائل اقتصادی دارد، درآمد شهری و روستایی برخی از مناطق پائین است که با فعال شدن صنایع می توان از طریق مالیات بر ارزش افزوده درآمد این صنایع و از محل کالاهای وارداتی به کشور، درآمد شهرداری و دهیاری شهر ساروق را افزایش داد.

استاندار با اشاره به ابلاغ اقتصاد مقاومتی، گفت: یکی از طرق افزایش درآمد کشاورزان ایجاد منطقه صنعتی مختص روستاها و به صورت مشترک است تا هزینه های آب، برق و ... کشاورزان کاهش یابد.

وی در خصوص وضعیت بهداشت و درمان و ورزش این منطقه نیز گفت: می بایست با بررسی شرایط و سطح بندی وزارت بهداشت و درمان، در خصوص فعالیت درمانگاه به صورت  شبانه روزی اقدام لازم بعمل آید و تأمین امکانات ورزشی شهرهایی مانند ساروق که از مرکز شهرستان دور هستند نیز در اولویت قرار گیرد.

مقیمی همچنین به مناسبت روز جانباز با مسعود خوش نظر جانباز 20درصد شیمیایی که در تاریخ 66/11/10 در منطقه غرب کشور به مجروحیت رسیده بود دیدار کرد و از کارخانه مجتمع کشت و صنعت ریحان و شرکت زرین کیمیا نیز بازدید بعمل آورد.

یادآور می گردد که استاندار در ابتدا در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد و مراسم غباررویی امام زاده 72 تن نیز با حضور وی برگزار شد.

لازم به ذکر است که در این سفر معاون هماهنگی امور عمرانی، مشاور و مدیر کل حوزه استاندار، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل، فرماندار، امام جمعه شهر توره و برخی از مسئولین محلی و استانی نیز حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها