Portal_background_image

آقازاده: در دولت تدبير و اميد بهار احزاب شكوفا شد/ خانه احزاب استان نماد وحدت و انسجام باشد

آقازاده استاندار مرکزی در آیین افتتاح خانه احزاب استان که با حضور حشمتیان نائب رئیس خانه احزاب ایران در محل استانداری برگزار شد، گفت: خانه احزاب استان مرکزی سرآمد فعالیت های مثبت و سازنده برای ارائه خدمات به همه سیاسیون استان و نمادی از وحدت و انسجام در استان باشد.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به افتتاح خانه احزاب استان، اظهار کرد: این مهم از وعده های مدیریت ارشد استان در آیین معارفه بود که امروز شاهد تحقق آن هستیم و این اقدام یک قدم  رو به جلوست یک قدم بسیار محکم و اثرگذار در سرنوشت سیاسی استان مرکزی که یکی از استانهای با سابقه و دارای افراد فاخر و ارزشمند در زمینه های مختلف به ویژه  فعالیت های سیاسی در همه جناح هاست.

استاندار مرکزی  با بیان اینکه امروز شرایط سیاسی کشور به گونه ای است که جز وحدت و هم بستگی و هم فکری همه فعالین در بخشهای مختلف را نمی طلبد، بیان کرد: همه باید در شرایط فعلی همانطور که در 40 سال گذشته که هر زمان کشور نیاز به وحدت و حضور همه گروه ها داشت بدون شائبه و منت همه گروه های سیاسی برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی با تمام توان به صحنه آمدند  و  این  موضوع بارها تکرار شد، با وحدت و انسجام در جهت رفع مشکلات کشور تلاش کنیم.

وی افزود:  اگر امروز  نظام جمهوری اسلامی  با اقتدار و صلابت چه در درون و چه در  بیرون مرزهای کشور خود را نشان می دهد به واسطه انسجام و تحکیم همه گروه ها  برای یکصدا شدن در تحقق اهداف انقلاب اسلامی است و شاهد این  انسجام خوب در شرایط فعلی هستیم.

آقازاده با اشاره به اینکه فعالیت احزاب در نوک پیکان این انسجام است، گفت: امروز در استان مرکزی  افتتاح خانه احزاب نمادی از این  انسجام  است،  افتتاح این خانه بی سابقه نیست ما در دولت اصلاحات هم تاسیس خانه احزاب را داشتیم ولی بنا به دلایلی عمر خانه احزاب کوتاه بود.

وی ادامه داد : تاکید داریم  با شکل گیری دوباره خانه احزاب همه گروه ها و افرادی که برای خانه انتخاب می شوند با تلاشی که انجام می دهند و وقت مناسبی که می گذارند  خانه احزاب استان  یکی از  خانه های احزاب فعال در مجموع نمایندگی های خانه احزاب در کشور در استانها باشد و فعالیت خانه احزاب استان سرآمد فعالیت های مثبت و سازنده برای ارائه خدمات به همه سیاسیون استان و نمادی از وحدت و انسجام باشد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: در سنوات اخیر و بویژه در یکسال گذشته فعالیت های سیاسی در استان مرکزی  فعالیت های قابل قبولی بوده است هم زیستی ، وحدت و تحمل یکدیگر در احزاب ، اوج فهم سیاسی است که فعالین سیاسی ما  به آن رسیده اند نظرات یکدیگر را تحمل می کنند در عین اینکه با هم اختلاف نظر دارند .

آقازاده افزود: احزاب هر کدام برای هدفی خاص و طی کردن مسیری شکل گرفته اند که هرکدام  یک مانیفست جدا دارند ولی احزاب ما چه اصولگرا چه اصلاح طلب و چه مستقلین در کمال شعور سیاسی و فهم بالای سیاسی با اینکه دارای اختلاف نظر نیز  هستند الفبای مردم سالاری، دموکراسی و حکومت مردم بر مردم را هم  بخوبی متوجه هستند و هم درک می کنند و دوستی و صمیمت بین آنها حاکم است .

استاندار مرکزی ادامه داد: این اوج اقتدار سیاسی در یک نظام مردم سالار است که  به رغم اختلاف نظرهایی که گاه به جدل نیز می رسد ولی در خیلی از مباحث که صحبت از یکپارچکی نظام و و حدت گروه های سیاسی در یک موضوع خاص است شاهد وحدت و همدلی احزاب و گروه های سیاسی استان می باشیم که این امر نشان دهنده  سبقه فعالیتهای سیاسی در استان است که یک سابقه طولانی و  اثر گذار می باشد.

وی تصریح کرد: امیدواریم برگزاری انتخابات و تاسیس خانه احزاب و حمایت و پشتیبانی ما از این خانه بتواند سنگ بنای محکمی برای فعالیت های  مدنی بیشتر در استان باشد.

آقازاده گفت: احزاب نه می توانند برای مقطع خاصی باشند و نه ما باید این را اجازه بدهیم  بلکه  احزاب باید در همه مقاطع و روزها فعال باشند نه تنها در انتخابات فعال باشند و بعد کنار بروند.

وی ادامه داد:  همه احزاب چه حزبی که شکست خورده یا حزبی که برنده شده است نباید تا انتخابات دیگر زمان را رها کنند یا به فعال بودن حزب خود به دلیل موفقیت در انتخابات تا 4 سال آینده امیدوار باشند این یکی از آثار ضعف نظام حزبی در کشور است .

استاندار مرکزی افزود: همه احزاب باید نسبت به این  موضوع حساس باشند که چه قبل و چه بعد از انتخابات که اوج آموزش های حزبی و نیروگیری و بسط و گسترش اهداف حزب در جامعه است احزاب فعال باشند.

  آقازاده ابراز کرد: حزبی که شناسنامه دار باشد و فعالیتهای آن در چارچوب قانون باشد حتما حزبی است که  باید مورد حمایت همه مردم و دولت ها باشد.

وی با بیان اینکه دولت روحانی بهار احزاب است، اظهار کرد: در این 5 سال شاهد بودیم احزاب مختلف حرف هایشان را زدند، انتقادات و پیشنهاداتشان را گفتند و امروز خانه احزاب کشور دوران بسیار خوب فعالیت خود را  طی می کند.

استاندار مرکزی ادامه داد : در استان ها هم شاهد این هستیم که  افراد حرف خود را از منظر و اعتقاد خود در کمال آزادی  بیان می کنند که این امر می تواند منشاء و  آستانه ورود جامعه به فضایی باشد که در قانون اساسی به آن پرداخته شده است.

آقازاده گفت: اگر ما دولتی ها و مجموعه دست اندرکاران سیاسی کشور بتوانیم این فضا را ایجاد کنیم و شبکه احزاب بتواند اکثر مردم کشور را در برگیرد دیگر بعد از انتخابات پشیمان نمی شویم و خسارت های اقتصادی و سیاسی  کمتری به کشور وارد می شود اینها از امتیازات داشتن احزاب قوی در کشور است که امیدوارم همه این رعایت کنند و برای بسط و گسترش حزب خود در جامعه  تلاش کنند که می تواند سرآغاز یک حکومت مردم سالار مدنی برای جمهوری اسلامی باشد.

نائب رئیس اول خانه احزاب ایران نیز گفت: احزاب و جریان های شناسنامه دار سیاسی پل ارتباطی شهروندان و حاکمیت هستند و بی توجهی به این تشکل ها، نادیده گرفتن حقوق عمومی جامعه است.

حشمتیان افزود: اگر ارتباط چند سویه احزاب با حاکمیت حفظ شود، شهروندان برای رفع مشکلات خود نیازی به ارتباط با دستگاه های اجرایی ندارند.

وی بیان کرد: توسعه احزاب در کشور از بروز فساد اقتصادی و اجتماعی جلوگیری می کند و کم توجهی به احزاب، نادیده گرفتن حقوق به حق شهروندان است.

نائب رئیس اول خانه احزاب ایران ادامه داد: خانه احزاب به دستور دولت اصلاحات شکل گرفت اما این خانه در دولت نهم و دهم تعطیل شد و در دولت تدبیر و امید احیا و سه فراکسیونی شد.

وی گفت: انتقاد سازنده و در چارچوب قانون امری پسندیده است اما اگر کسی به دنبال براندازی باشد به نظام اسلامی ظلم کرده است و در واقع حزب باید منتقد و ضربه گیر نظام باشد.

نائب رئیس اول خانه احزاب ایران اضافه کرد: دفاع از حقوق صنفی احزاب، رسیدگی به مطالبات مردم از حاکمیت و پیگیری تطبیق قانون جدید احزاب از مهمترین اهداف در خانه احزاب است که با جدیت دنبال می شود.

حشمتیان بیان کرد: اگر دولت به مطالبات مردم توجه کند و از ظرفیت های قانونی و مشارکتی احزاب بهره جوید، ضمن پاسخگویی به مطالبات مردمی، زمینه رضایتمندی عمومی نیز حاصل می شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در سال 90 در کرمانشاه فرمودند تحزب در کشور شکل گیرد اما این مهم از سوی دولتمردان دنبال نشد.

نائب رئیس اول خانه احزاب ایران افزود: احزاب باید به دنبال مطالبات بر زمین مانده مردم باشند و حرف های مردم را به دولت منتقل کنند و فعالیت چشمگیر این تشکل ها در کاهش فساد و تنش های اجتماعی نقش موثری دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این آیین گفت: تشکیل خانه احزاب در این استان از ماه های گذشته با دستور استاندار مرکزی در دست پیگیری بود.

 حقیقی افزود: حمایت از احزاب در چارچوب قوانین نقش موثری در حفظ امنیت ملی، امید و نشاط اجتماعی دارد.

وی بیان کرد: مدیران باید در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها از وجود احزاب نهایت بهره را ببرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: برای توسعه راهبردهای موفقیت کشور باید از مشارکت های مدنی بهره جست که احزاب می توانند در این حوزه راهگشا باشند.

حقیقی اظهار داشت: اتحاد و وحدت در جامعه وظیفه همگانی است و در نباید در امور کشور تک روی کرد بلکه باید از ظرفیت های مشارکت اجتماعی و مدنی بهره جست.

گفتنی است در آیین گشایش خانه احزاب استان مرکزی سه نماینده از حزب های مختلف این استان دیدگاه ها و مسائل خود را مطرح کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها