Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: در حوزه بهداشت و درمان شاهد تحولات خوبي در استان هستيم / بهره برداري از 2700 واحد مسكوني مناطق زلزله زده غرب كشور تا پايان شهريور

آقازاده استاندار مرکزی در دومین نشست شورای اداری استان ، گفت: امسال با برنامه ریزی و اقدامات انجام شده در استان در راستای تسریع در نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج)، بهره برداری رسمی از فاز دوم بیمارستان آیت الله خوانساری و کلنگ زنی بیمارستان 160 تخت خوابی شازند در حوزه بهداشت و درمان شاهد تحولات خوبی هستیم.

آقازاده استاندار مرکزی با بیان اینکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهم خرداد ماه به استان مرکزی سفر می کند، گفت: در این سفر عملیات اجرایی بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان شازند آغاز می شود.

استاندار مرکزی افزود: 600 میلیارد ریال اعتبار ساخت این بیمارستان توسط پتروشیمی شازند  تامین شده است که این اقدام جای تقدیر و تشکر دارد و تجهیز  این بیمارستان نیز توسط وزارت بهداشت انجام می شود.

آقازاده بهره برداری از مرحله دوم بیمارستان آیت الله خوانساری اراک را از دیگر برنامه های این سفر دانست و گفت:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طرح بیمارستان ولیعصر(عج) اراک بازدید می کند.

وی از تخصیص 200 میلیارد ریال از اعتبارات سفر هیات دولت به استان مرکزی در قالب اوراق یکساله به بیمارستان ولیعصر(عج) شهرستان اراک خبر داد و گفت: این بیمارستان امسال نیازمند یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار است که تا چهار ماه آینده 600 میلیارد ریال آن تامین می شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در سال گذشته زلزله غرب کشور به 120 هزار سازه ساختمانی در استان کرمانشاه آسیب وارد کرد که 40 هزار واحد آن قابل تعمیر بود و 80 هزار واحد نیازمند بازسازی کامل هستند.

وی افزود: مرمت و بازسازی 2 هزار و 700 واحد آسیب دیده در زلزله غرب کشور به استان مرکزی واگذار شده است که 100 واحد آن در روستای کوییک منطقه زلزله زده سرپل ذهاب و مابقی در روستاهای اطراف است.

استاندار مرکزی گفت: تعهدات این استان در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تا پایان شهریور ماه محقق می شود و تمامی واحدهایی که تعهد شده تا قبل از سالگرد زلزله غرب بهره برداری خواهد شد.

آقازده افزود: 80 هزار مورد تسهیلات 300 میلیون ریالی به واحدهای زلزله زده غرب کشور پرداخت شده و امید است با همکاری سایر دستگاه ها و بانک ها بهره برداری از 80 هزار واحد آسیب دیده تا آبان ماه امسال آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه  استان مرکزی به لحاظ فعالیت در بازسازی و نوسازی مناطق زلزله زده و کمک مردم و مسئولان جزو استان‌های برتر از سوی بنیاد مسکن کشور مطرح است،  از تلاش و همکاری کلیه نهادها و دستگاه های اجرایی استان در کمک به مناطق زلزله زده کشور تقدیر کرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: وقتی دولت و ملت ایران اسلامی با اتکا به توان و تجربیات خود  در تمام مقاطع انقلاب با وحدت و انسجام ملی توانستند بحران ها را پشت سر بگذارند نباید هیچ نگرانی را در مورد بود یا نبود برجام داشته باشیم.

آقازاده بیان کرد: برخی که در بوق تضعیف برخی از نهادها از جمله دولت می زنند باید این را بدانند که ما امروز نیازمند وحدت و انجسام هستیم و با این اتحاد می توانیم بحران ها را از پیش رو برداریم.

وی ادامه داد: وحدت و همدلی مهمترین نیاز کشور برای رفع مشکلات است و می طلبد که مسئولان برای رفع مشکلات و بحران ها این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در شرایط کنونی نیاز است مدیران دستگاه های اجرایی به گونه ای عمل کنند که کمترین انحراف از قانون را داشته باشند و تعامل و همکاری لازم را با دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی اعمال کنند.

وی ادامه داد: با دستگاه های نظارتی و قضایی در استان تعامل و ارتباط خوبی برقرار است که باید  از این ظرفیت استفاده کنیم، قدر این هماهنگی را بدانیم و  قبل از اینکه بخواهد در  بودجه انحرافی رخ  دهد از دستگاه های نظارتی مشورت بگیریم.

وی به سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای برگزاری باشکوه این مراسم، اعزام زائران و همچنین پذیرایی از زائران عبوری از استان آمادگی لازم را داشته باشند و غروب 14 خرداد نیز در بیت امام راحل در خمین مراسم بزرگداشت ایشان برگزار می‌شود.

استاندار مرکزی با تاکید در برگزاری هرچه با شکوهتر آیین روز قدس در استان،افزود: آیین این روز باید با همکاری مردم و مسئولان باشکوهتر از چهل سال گذشته برگزار شود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نیز اظهار کرد: برنامه های حمایتی دستگاه های انقلابی و حاکمیتی به نیازمندان باید مبتنی بر مهارت و کارآفرینی باشد و از وابستگی آنان به نهادهای حمایتی پرهیز شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: هویت اسلامی از مهمترین مولفه های رفع چالش های فرهنگی در جامعه است و حلقه مدیریتی کشور، نهادهای آموزشی و فرهنگی و رسانه ها باید بیش از پیش در حفظ و گسترش هویت عظیم اسلامی، انقلابی، استقلال و آزادی که با خون شهدا رنگین شده است در جامعه تلاش کنند.

امام جمعه اراک، شناسایی و گسترش هویت اسلامی - ایرانی در جامعه و نسل جوان را از ماموریت های مهم مدارس و دانشگاه های استان و کشور دانست و گفت: با سرمایه گذاری در این بخش می توان در برابر توطئه های دشمنان اسلام ایستادگی کرد.

آیت الله دری نجف آبادی خاطر نشان کرد: اسلام برکات زیادی را برای ایران اسلامی داشته است که یکی از مهمترین آن ها وجود مفاخر، شهدا و در راس آنان امام خمینی(ره) در این استان است.

وی یاد آور شد: رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا چهره پلید خود را به جهان اسلام نشان دادند و در روز قدس امسال متحدتر از گذشته از موازین اسلامی و ملت مظلوم فلسطین حمایت می شود.

گفتنی است در این جلسه از 17 مدیر و کارشناس برتر دستگاه‌های اجرایی در پنجمین جشنواره قرآنی گل‌های محمدی تجلیل شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها