Portal_background_image

در جلسه شورای مواد مخدر مطرح شد : جزئیات سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد

جلسه شورای مواد مخدر استان مرکزی صبح امروز به ریاست استاندار مرکزی و با حضور اعضای شورای موادمخدر استان پیرامون مباحث سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد ومرکز اقامت درمان اجباری معتادان اراک در سالن جلسات استانداری برگزار گردید .

استاندار مرکزی کاهش میزان بروز اعتیاد به مواد مخدر در کشور را هدف اصلی سند جامع پیشکیری اولیه از اعتیاد دانست و تصریح کرد : این سند از توسعه یافتگی لازم برخوردار و به خوبی نقشه راه فعالیت ها را در محیط خانواده ، آموزش ، محله ها ، محیط های کار و ... ترسیم نموده است .
وی افزود : مطابق سند جامع پیشکیری اولیه از اعتیاد حداقل 40 درصد جمعیت کشور طی یک برنامه 5 ساله تحت پوشش اقدامات پیشگیری از مواد مخدر قرار خواهند گرفت .
علی اکبر شعبانی فرد با بیان این که سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد دارای 13 سیاست ، 5 راهبرد ، 9 برنامه ، 53 پروژه و 112 شاخص است ، اظهار داشت : در این سند ماموریت و شرح وظایف دستگاه های اجرایی مشخص شده و برای اجرای آن از اعتبارات و شاخص های فرهنگی استفاده خواهدشد .
وی همچنین به ضرورت حضور و مشارکت جدی مردم در امر پیشگیری توسعه مطالعات در امر مبارزه با مواد مخدر ،درمان معتادان با تکیه بر دانش روز دنیا و تداوم و استمرار فعالیت های پیشگرانه در رسانه ها در راستای اهداف سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد تاکید نمود .


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها