Portal_background_image

در جلسه شوراي هماهنگي امور حقوقي استان مركزي اجرای طرح تعیین وضعیت اراضی و املاک در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان تصويب شد

در جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی استان مرکزی اجرای طرح تعیین وضعیت اراضی و املاک در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان به تصویب رسید و از دستگاه‌هایی اجرایی استان خواسته شد ظرف 10 روز آینده اطلاعات مربوطه ارایه دهند تا تثبیت مالکیت دولت در این حوزه به انجام برسد.   

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار روز سه شنبه در دومین نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی استان مرکزی گفت: دستگاه های اجرایی باید حداکثر توان حقوقی کارشناسان را برای احقاق حقوق دستگاه ها بکار گیرند و تسلط بر قوانین و آشنایی کامل با ظرفیت های حقوقی داشته باشند.

ˈسعید آقاصادقیˈ افزود: کمیته حل اختلاف حقوقی دستگاه های اجرایی در استانداری استان مرکزی تشکیل شده و این نهاد تنها از وکلا و کارشناسان حقوقی استفاده می کند که علاوه بر داشتن پروانه وکالت، گواهی صلاحیت دعاوی دولتی را نیز داشته باشند.

وی بیان کرد: براساس قانون، طرح دعوی حقوقی دستگاه های اجرایی علیه هم در مراجع قضایی ممنوع است و دستگاه ها در صورت بروز مشکلات حقوقی باید با بهره گیری از ظرفیت کمیته حل اختلاف استانداری وارد عمل شوند.

معاون توسعه و منابع انسانی استانداری استان مرکزی تصریح کرد: در سه سال فعالیت متوالی کمیته حل اختلاف حقوقی دستگاه های اجرایی استان تاکنون 158 پرونده در آن تشکیل شده و در مجموع 50 پرونده مختومه شده است.

آقاصادقی پرونده های حقوقی تشکیل شده امسال در کمیته حل اختلاف حقوقی استانداری مرکزی را 26 فقره عنوان کرد.

وی ادامه داد: شورای هماهنگی امور حقوقی با هدف تقویت همگرایی حقوقی بین دستگاه های اجرایی در استان فعالیت دارد و باید به عنوان اتاق فکر فعال در حل مشکلات و چالش های حقوقی عمل کند.

معاون توسعه و منابع انسانی استاندار گفت: امسال رتبه بندی عملکرد حقوقی دستگاه ها به عنوان یکی از شاخص های ارزیابی سالانه دستگاه ها لحاظ خواهد شد.

در این نشست مقرر شد دستگاه های اجرایی استان مرکزی ظرف ده روز برای اجرایی شدن طرح تعیین وضعیت اراضی و املاک در اختیار اقدام کنند.

همچنین مصوب شد در صورت جمع آوری به موقع اطلاعات دستگاه های اجرایی در موعد تعیین شده، استان مرکزی به عنوان استان نمونه کشور در حوزه تثبت اسناد دولتی در ریاست جمهوری مطرح شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها