Portal_background_image

در جلسه بزرگداشت روز زن در استانداری مرکزی مطرح شد: جایگاه واقعی زن در جامعه نباید نادیده گرفته شود

جلسه گرامیداشت روز زن به ریاست خانم جواهری، مدیر کل امور بانوان استانداری مرکزی و با حضور جمعی از نمایندگان سازمان ها و نهادهای دولتی و اصحاب رسانه برگزار شد.

در این جلسه جواهری با بزرگ دانستن جایگاه زن در اسلام گفت: تلاش در جهت شناخت جایگاه و ارزش واقعی زن در جامعه می باشد و زمانی می توان گفت قدمی در این راه برداشته ایم که گره ای از مشکلات زنان جامعه را باز کنیم.
اشرف جواهری، مدیر کل امور بانوان در ادامه افزود: در زمان حضرت محمد(ص) و سایر اهل بیت و نیز در زمان معمار بزرگ انقلاب، جایگاه زن ، جایگاهی بزرگ و ارزشمند بشمار می رفت و نگاه به زن بسیار زیبا بود و این جایگاه باید همچنان حفظ شود.
وی در خصوص اشتغال زنان، ضمن تاکید بر حفظ ارزش و منزلت بانوان جامعه گفت: گاه متاسفانه در سطح جامعه دیده می شود که بانوان ما جایگاه خود را نادیده گرفته و به ارزانترین قیمت ممکن به اشتغال می پردازند و برای حفظ جایگاه زن، برای اولین بار در کشور طرحی برنامه ریزی کردیم که حمایت استاندار مرکزی را نیز به همراه داشت و آن دعوت از یک سرمایه گذار خارجی برای صدور فرش های بافته شده در استان به خارج از کشور می باشد و این کار زمینه اشتغال بیش از 2 هزار نفر از خانواده های استان را به همراه دارد.
وی ادامه داد: در این طرح آموزش 60 روزه کاری، برای بافندگان پیش بینی شده است و در حین بافتن فرش، حقوق و مزایای بافندگان نیز پرداخت می گردد.
جواهری در ارتباط با میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) کیفیت برگزاری مراسم را مسئله ای مهم دانست و افزود: وقتی جمع بندی برنامه های دستگاههای مختلف درخصوص هفته زن بررسی می شود، بارها دیده شده است که صرفا به برگزاری یک جشن و اهدای هدایایی به خانواده ها بسنده شده است و بحث کیفی این مسئله خیلی لحاظ نمی شود.
وی در خصوص مشکلات جامعه زنان گفت: جامعه ما جامعه ای فرهنگی با پیشینه ای بسیار ارزشمند می باشد اما متاسفانه در جامعه شاهد بیماری های بسیاری مربوط به زنان هستیم و این تلاش بیشتر در بخش زنان برای به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی را می طلبد.
جواهری افزود: اگر قرار است هفته زن مطرح شود برای این است که جایگاه و مقام زن ارج نهاده شود و زمینه فرهنگی برای شناخت هر چه بیشتر جایگاه زن ایجاد شود.
مدیر کل امور بانوان استانداری مرکزی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر گفت: در این زمینه یک حرکت پایدار در جامعه باید صورت بگیرد. قرار بر درگیر شدن نیست و یک تذکر لسانی از طرف همه در نهایت احترام و ادب، می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
وی افزود: در سال جهاد اقتصادی باید با حداقل هزینه ها بیشترین خروجی را در بحث معنویت داشت. جواهری سرفصل های مطرح شده در بحث گرامیداشت روز زن را چنین مطرح کرد:
1-نقش سیاسی حضرت فاطمه زهرا (س) در پایه گذاری و تحکیم حکومت اسلامی
2- نقش متقابل حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در نهاد خانواده ( مدیریت عاطفی، معنوی و,…
3- جایگاه مشورت در سیره حضرت زهرا (س) و نقش مشاوره دینی در تحکیم بنیاد خانواده
4- حضرت فاطمه زهرا (س) و ازدواج اسلامی
5- نقش حضرت فاطمه زهرا(س) و تربیت فرزندان
6- نقش زنان خانواده در جهاد اقتصادی( تولید، خودکفایی، قناعت و…)
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها