Portal_background_image

استاندار مركزي در اولين اجلاس استاني نماز: در جامعه اي كه رذائل اخلاقي كمتر شود٬ فضائلي چون نماز رشد مي كند

زمانی قمی استاندار مرکزی در اولین اجلاس استانی نماز که در محل استانداری برگزار شد، گفت:در جامعه ای که رذائل اخلاقی چون دروغ و ریا کمتر شود٬ فضائلی چون نماز رشد می کند.

 زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در جامعه ای که از رذایل اخلاقی چون دروغ ، ریا، جفا و حق کشی دور باشد و بیشتر بر جریان دین تاکید شود فضائلی چون نماز رشد می کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: مسئولان باید به دور از شعارزدگی و سخنرانی های تکراری برای اقامه نماز بکوشند چرا که تقویت این حوزه تقویت اخلاق و سلامت معنوی و اجتماعی را در پی دارد.
زمانی قمی افزود: خیمه جمهوری اسلامی ایران به نام دین برپا شده و بزرگترین افتخار ما برگزاری و اقامه نماز است و باید برای تقویت این فریضه بیش از پیش بکوشیم.
وی اظهارکرد: مجموعه دولت تکلیف دارد که بسترهای اقامه باشکوه نماز را دردوایر دولتی فراهم کند.

آیت الله دری نجف آبادی نیز اظهار کرد: پولهای ایران باید در بازگشت به چرخه اقتصادی کشور به صورت هدفمند در اشتغالزایی و تولید وارد شود و حتی ریالی از آن نباید صرف برنامه های مقطعی و زودگذر شود.

وی گفت: دوران پساتحریم فرصتی است که نباید از کف برود و رونق سرمایه گذاری ، راه اندازی صنایع آسیب دیده با بیش از 40 درصد فعالیت و توسعه زمینه های شغلی باید اولویت نخست مسئولان باشد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: تولید ناخالص ملی ژاپن که قرار بود ظرف 10 سال به دو برابر برسد با برنامه ریزی صحیح در مدت هشت سال دو برابر شد،و ایران نیز باید با پرهیز از مصرف زدگی و واردات بی رویه و فراوری محصولات خام ، عزمی جدی را در عرصه تحول صنعتی ایجاد کند.
آیت الله دری نجف آبادی اظهارکرد: جمعیت 80 میلیونی ایران همه در پیشبرد اهداف اقتصادی سهیم هستند و باید با تعهد، تخصص و خلاقیت مردانه به صحنه بیایند و در حد توان خود برای اعتلا و پیشرفت کشور آستین بالا بزنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش نماز را ستون دین نامید و گفت: خانواده ها باید برنامه نماز و برگزاری جلسه های قرآنی را جدی بگیرند، چرا که غفلت و بی تفاوتی در این خصوص، جامعه را متضرر خواهد کرد.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: فضای مسجد، خادم ، هیات امنا و اذان گوی مناسب در مساجد باید مورد توجه جدی مسئولان باشد و در تقویت امکانات مساجد بین راهی نیز با همکاری مردم و خیرین اهتمام داشته باشند.
وی بیان کرد: فرهنگ عبودیت و رابطه با خداوند باید در جمهوری اسلامی ایران باید در راس امور قرار گیرد و با تحکیم و تقویت این فرهنگ سیاست ، مدیریت و مسئولیت ها بیمه شود.
مدیر مرکز تخصصی نماز هم در نخستین اجلاس نماز استان مرکزی گفت: مسئولان باید با یاری کردن دین، دغدغه تبلیغ نماز را داشته باشند.
حجت الاسلام محمدصادق کفیل افزود: همه انبیا، پیامبر عظیم الشان اسلام و ائمه اطهار (ع) تبلیغ برای دین و به خصوص برگزاری نماز را در اولویت برنامه ای خود قرار داده بودند، چرا که جدیت در این حوزه سلامت اجتماعی و تربیت فرزندان را تضمین می کند و نشاط معنوی به فضای جامعه حاکم می کند.
وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام درمان همه دردهای جامعه را ساخت مسجد می دانستند و نخستین کار ایشان ساخت مسجد بود، گفت: مسجد بیمه کننده ابدی انسان است و باید به عنوان کانون همگرایی دینی و محور فعالیت های اجتماعی، فرهنگی همواره تقویت شود.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها