Portal_background_image

استاندار مركزي در بازديد از ستاد انتخابات شهرستان اراك: در بررسي صلاحيتها نيت خواني نكرده و براساس نظر مراجع قانوني عمل مي كنيم

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در بازدید از ستاد انتخابات شهرستان اراک در محل فرمانداری این شهرستان، گفت : در بررسی صلاحیتها نیت خوانی نکرده و براساس نظر مراجع قانونی عمل می کنیم.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دولت به عنوان برگزار کننده و مجری انتخابات موظف به اجرای قوانین است و در بررسی روند صلاحیت کاندیداها ، ملاک  همان 4 مرجع قانونی است.

استاندار مرکزی گفت: طبیعتاً ما هم در بررسی روند صلاحیت کاندیداها براساس نظر این چهار مرجع قانونی اعلام نظر می کنیم و در این زمینه نه نیت خوانی می کنیم و نه نیت سنج داریم.

وی افزود: رییس جمهوری هم به عنوان مجری و اجرا کننده قانون اساسی، از حقوق تمام مردم چه انتخاب شونده و چه انتخاب کننده صرف نظر از اینکه همراه دولت هستند یا خیر، دفاع می کند .

استاندار مرکزی ابراز کرد: همه باید به قانون توسل کنند .هر جا که سعی شده از قانون فراتر عمل شود، محل تنش شده است بنابراین داشتن انتخاباتی آرام، پرشور و منطقی در گرو  داشتن نگاه قانونی به همه مراحل انتخابات است.

زمانی قمی با بیان اینکه انتخابات امری زینتی نیست ، گفت:امام (ره) معتقد بودند در همه امور کشور باید به آرای مردم مراجعه شود و براساس آرای مردم همه امور کشور شکل بگیرد.

وی  تصریح کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی یک اصل است و مجموعه دولت کاملا به این حرف اعتقاد دارد. این مردم هستند که تصمیم می گیرند چه کسی در دولت باشد یا چه کسی نباشد.

استاندار مرکزی بیان کرد: نباید تا  افرادی شاخص درکشور ثبت نام می کنند از کوره به در رفت برخی باید سعی کنند این موضوع را هضم کنند، باید قدرت تحمل خود را بالا ببرند. جامعه امروز جامعه باهوشی است.

زمانی قمی گفت: هیات های اجرایی متولی مردم هستند و آئینه تمام نمای هیچ تفکر و حزبی نیستند.

وی ادامه داد: تشکیل هیاتهای اجرایی بر اساس سرفصل های قانونی پیش بینی شده صورت گرفته است و در شهرستان اراک نیز تشکیل این هیاتها طبق قانون انجام شده است.

زمانی قمی خاطر نشان کرد:امیدواریم در نهایت مجلسی منطقی تشکیل شود که امور کشور را پیگیری کند ، مجلسی توانمند و به دور از شعار و سیاستزدگی، مجلسی که مشکلات مردم را در دستور کار خود قرار دهد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها