Portal_background_image

دبیر شورای عالی امنیت ملی: اقتصاد مقاومتی راهبرد حل مشکلات اقتصادی کشور است

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در نشست شورای اداری استان که با حضور استاندار مرکزی در محل استانداری برگزار شد، گفت:  اقتصاد مقاومتی راهبرد حل مشکلات اقتصادی کشور است

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه موضوع اصلی کشور حل مسائل اقتصادی است که همه در برابر حل آن مسئول هستیم، اظهار کرد: دغدغه اصلی ترکیبی از ارکان نظام اداری، نمایندگان مجلس ، کارآفرینان ، مردم و روحانیت باید ساماندهی مسایل اقتصادی با الگوی کارآمد اقتصاد مقاومتی باشد.

شمخانی ابراز کرد: سیاستهای اقتصاد مقاومتی بعنوان یک دستورالعمل مشخص از پائین به بالا  ابلاغ شده و همه مراحل تاثیرگذاری در رده‌های مختلف اخذ شده است که باید در جهت اجرایی شدن 24 بند این سیاستها و بکارگیری تمام ظرفیتها در جهت تحقق آن تلاش شود که در این میان شناسایی نقش ادارات و تاثیرگذاری دستگاه‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت روحانیون می تواند موثر باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مشکلات امروز کشور بیان کرد: منشأ هر آسیب و ناهنجاری اجتماعی در مسایل اقتصادی نهفته است و همه باید بر این باور باشیم که معضل اصلی کشور مسائل معیشتی مردم است و حل معضلات فرهنگی، معضلات ناشی از رقابت جناحی ، تورم ، رکود ، بیکاری ، طلاق ، ناهنجاری های اجتماعی ریشه در حل مسائل اقتصادی دارد.

وی توضیح داد: یکی از تکالیف جدی مسئولان و کارگزاران دولتی و حکومتی پیروی آگاهانه از رفتارها ، اعتقادات و سیره شهدا است و مادامی که نظام اداری، مسئولان و مردم در هر رده و جایگاهی نتوانند از رانت و مسایل آسیب زا نظیر فساد مالی و پارتی بازی و حاشیه منافع شخصی در کار فاصله بگیرند، این مهم حاصل نمی شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه برای رفع مشکلات اقتصادی باید با فساد مبارزه کرد، افزود: ما کارگزاران نظام هستیم اگر فسادی هست نمی‌توانیم به غیر منصوب کنیم باید اصلاح را از خودمان شروع کنیم.

وی تصریح کرد: اگرم مردم مشکلات معیشتی نداشته باشند و احساس تبعیض نکنند و نسبت به محیط پیرامونی حس حقارت نداشته باشند،  هیچ جنگ نرمی بر روی آنها تاثیر گذار نخواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: چرخه اقتصاد کشور را باید با بسیج تمام امکانات و ظرفیت‌ها به راه انداخت، این که مسئولان شرط پذیرش مسئولیت مدیران را امضای فرم دارایی بدانند کافی نیست، شرط مسئولان باید پیوستن به راه شهدا باشد.

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ضمن تسلیت وقوع حادثه منا به جهان اسلام به ویژه ملت ایران، اظهار داشت: حادثه منا درد عظیمی بود که این درد را جهان اسلام فراموش نکرده و به راحتی از آن عبور نخواهد کرد. 

وی تصریح کرد:دولت سعودی قبل، بعد و حین وقوع حادثه منا ضعف‌های روشن، واضح و غیرقابل دفاعی داشت که این عملکرد ضعیف با تبلیغات و بکارگیری دروغین فضای مجازی قابل رفع نیست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه دولت سعودی باید نسبت به سئوالات به وجود آمده در رابطه با عملکرد ضعیف در این سه مقطع پاسخگو باشد، خاطرنشان کرد: دولت ایران قبل از اعزام زائران به مکه چندین بار جلسه برگزار کرده و تمام اقدامات ممکن برای تامین امنیت زائران ایرانی را در نظر گرفته است ولی امسال در مراسم حج حوادث زنجیره ای رخ داد که به هیچ عنوان قابل پیشگیری نبود.

وی با اشاره به حضور بیش از 3 میلیون حاجی در کشور عربستان گفت: حضور 3 میلیون حاجی در یک کشور نیازمند بسیج همه امکانات است اما سعودی‌ها با جنگ تجاوزکارانه علیه یمن قسمت اصلی فکر و ذهن خود را درگیر این جنگ کردندکه همین موضوع مانع تمرکز اصلی آنان در امر رسیدگی به حجاج شد و در برگزاری مراسم حج امسال ضعف مدیریتی به ضعف ساختاری اضافه گردید.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه حضور 3 میلیون حاجی در یک کشور به قدرت مدیریت بالایی برای اداره کردن نیاز دارد خاطر نشان کرد: یکی از عواملی که باعث بروز حادثه منا شد جابه‌جایی قدرت در دولت سعودی بود.

وی تأکید کرد: همه مسئولین جمهوری اسلامی ایران به شکل فعال وارد صحنه شده و حادثه منا را در همه ابعاد پیگیری می کنند و تا نتیجه‌گیری مطلوبی از ابعاد مختلف این حادثه به دست نیاورند موضوع را با جدیت دنبال خواهند کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به موضوع برجام، گفت: برجام نسخه شفابخش حل مشکلات اقتصادی کشور نیست، متاسفانه عده ای از روی تعمد، جاهلانه و یا غفلت مطرح کرده اند که با نتیجه برجام همه مشکلات کشور حل می شود و توقع مردم را بالا برده اند در حالیکه حل چالش های اساسی کشور بستن کمر همت را می طلبد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بی انصافی گروهی در خصوص بحث بازرس ها از سایت پارچین اشاره کرد و گفت: این عده با طرح اینکه گزارش از این بازرسی با واقعیت فاصله دارد و از خط قرمز ها عبور شده ، بی انصافی بزرگی را کرده اند چرا که مجموعه کارگزاران در حوزه برجام تنها مطیع اوامر مقام معظم رهبری و سرباز ولایت هستند و هرگز اجازه عبور از خط قرمزها و آنچه با چارچوب امنیت ملی در تضاد باشد، داده نمی شود

 شمخانی در ادامه با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس،افزود: تعداد 6 هزار شهید یک وظیفه خطیر بر دوش مسئولین شهر اراک قرار می‌دهد و آن اینست که نباید به هیچ عنوان مسیر و یاد آ‌نها فراموش شود. راه شهدا باید ادامه یابد و این امر با جلب رضایتمندی مردم محقق می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: استان مرکزی مهد پرورش بسیاری عالمان و فرهیختگان است که در راس آنها امام خمینی (ره) می باشد که این مجموعه استان را از نظر کمی و کیفی ممتاز می سازد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: استان مرکزی دارای 6 هزار شهید است که باید تطبیق و کم فاصله گیری از رفتار شهدا سرلوحه کار مردم و مسئولان استان قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست استاندار مرکزی نیز به بیان سخنانی پرداخت.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها