Portal_background_image

دبیرستاد برگزاری هفته دولت در استان مرکزی: اهم اقدامات و فعالیتهای یکساله دولت تدبیر و امید در استان مرکزی منتشر شد

مصطفی عرب در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری گفت: اهم اقدامات و فعالیتهای یکساله دولت تدبیر و امید در استان مرکزی بهمراه فهرست پروژه های قابل افتتاح منتشر شده که فایل آن در تارنمای استانداری قابل مشاهده می باشد. 

دبیر ستاد برگزاری هفته دولت با اشاره به افتتاح 640 پروژه در هفته دولت در سطح استان مركزي، اظهار کرد: از این تعداد 378 پروژه مربوط به دستگاههاي اجرايي، 223 پروژه مربوط به دهياري ها و بخشداريها (سطح روستاها) و 39 پروژه مربوط به استانداري و شهرداريها ( سطح شهرها) مي باشد.

وی بیان کرد: از 378 پروژه مربوط به دستگاههاي اجرايي،‌تعداد 178 پروژه در حوزه عمراني و با استفاده اعتبارات دولتي (ملي و استاني) و 200 پروژه مربوط به طرح هاي اقتصادي و توليدي ( با استفاده از تسهيلات و سرمايه گذاري بخش خصوصي و بعضاً مشاركت هاي مردمي ) مي باشد.

مصطفی عرب با بیان اینکه مجموع اعتبارات هزينه و سرمايه گذاري شده در 640 طرح و پروژه مذكور حدود 440ميليارد تومان مي باشد، عنوان کرد: از اين ميزان 303ميليارد تومان مربوط به اعتبارات دولتي  (حدود 180 ميليارد تومان اعتبارات ملي، حدود 72 ميليارد تومان اعتبارات استاني و حدود 51ميليارد تومان ساير ) است كه در پروژه هاي عمراني هزينه شده و 137 ميليارد تومان مربوط به تسهيلات و آورده بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در طرح هاي اقتصادي و توليدي استان است.

دبیر ستاد برگزاری هفته دولت در استان مرکزی تصریح کرد:  از كل اعتبارات و سرمايه گذاريهاي مذكور(440ميليارد تومان) ، حدود 356 ميليارد تومان آن توسط دستگاههاي اجرايي و بخش خصوصي (218 ميليارد تومان دستگاهها در حوزه عمراني و 137 ميليارد تومان  بخش خصوصي) حدود 20 ميليارد تومان آن توسط دهياريها و بخشداريها در سطح روستاها و حدود 65ميليارد تومان  نيز توسط استانداري و شهرداري در پروژه هاي شهري هزينه شده است.

وی تعداد خانوار بهره مند از طرح های مذکور را يك سوم جمعيت كل استان عنوان کرد و گفت: تعداد كل خانوارهاي بهره مند از مجموع طرح هاي مذكور حدود 100 هزار خانوار را شامل مي شود.

مصطفی عرب ابراز کرد: مجموع اشتغال ايجاد شده از محل صرف اعتبارات مذكور و سرمايه گذاري هاي صورت گرفته 1037 شغل مي باشد.

وی گفت: از جمله  اقدامات و فعاليت هاي دولت يازدهم در استان مركزي ،کاهش نرخ بیکاری به 2/7 درصد وکاهش نرخ تورم به  3/25 درصد در خرداد ماه سال جاری، ارتقاء درآمدهاي استاني، افزايش ارزش صادرات غيرنفتي، افزايش مقدار صادرات غيرنفتي، افزايش خالص صادرات استان، اجرای طرح تحول نظام سلامت و همچنین بیمه همگانی برای حدود70 هزار نفر از شهروندان استان می باشد.

دبیرستاد برگزاری هفته دولت در استان مرکزی خاطر نشان کرد: در مجموع از 378 پروژه قابل افتتاح در دستگاههاي اجرايي  بيشترين طرح ها و پروژه ها به ترتيب به شهرستانهاي اراك (63 پروژه)، دليجان (46 پروژه)‌ و ساوه (45 پروژه) مي باشد و كمترين پروژه ها به ترتيب مربوط به شهرستانهاي فراهان (8 پروژه)،‌محلات (13 پروژه) و خنداب با ( 18 پروژه) مي باشد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها