Portal_background_image

معاون سياسي استاندار؛ دانشگاه ها محور توسعه جامعه هستند/ پرهيز از موازي كاري شرط موفقيت در كاهش آسيب هاي اجتماعي است

حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در میزگرد فرصت ها و چالشها با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در مراکز آموزش عالی که در خبرگزاری ایرنا برگزار شد، گفت: دانشگاه ها محور توسعه جامعه هستند و اساتید و دانشجویان در این زمینه نقش کلیدی بر عهده دارند.

حقیقی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد:  داشتن تعهد، تفاهم و همدلی ، کنار گذاشتن نگاه های سلیقه ای ، دوری از موازی کاری  داشتن مدیریت یکسان و یکپارچه از عوامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی در مراکز آموزش عالی است.

معاون سیاسی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه  باید به شان و جایگاه استاد و دانشجو توجه ویژه کرد، گفت:  دانشجویان امیدهای آینده کشور هستند و باید در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ...  برای گرفتن مسئولیت های اجرایی و اجتماعی  بخوبی تربیت شوند .

فتح اله حقیقی با اشاره به اینکه نباید دانشجو را برای بیان خواسته های مشروع خویش به لکنت زبان بیاندازیم،  ابراز کرد: تقویت کرسی های آزاد اندیشی از برنامه های مهمی است که دنبال می شود.

گفتنی است خروج دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی استان از فعالیت های دستوری، اهمیت بنگاه داری اقتصادی و بازگشت این مراکز به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، تربیت نیروی انسانی متناسب با نیازهای پژوهشی و بازار کار استان، لزوم بازنگری در جذب اساتید، رصد آسیب های اجتماعی و راهبردهای برنامه محور در راستای مهار آن، تقویت محرک های ارتباط صنعت و جامعه با دانشگاه، زمینه سازی برای حضور خیران در دانشگاه ها، تقویت جایگاه تشکل های دانشجویی و فعال سازی شورای فرهنگی دانشگاه ها از جمله محورهایی بود که در این میزگرد مورد بحث و نظر قرار گرفت.

افزایش حضور دانشگاه های استان مرکزی در جشنواره رویش، توجه به فعالیت های کارآفرینی در مراکز علمی استان، تقویت شاخصه های سرمایه اجتماعی در دانشگاه ها، افزایش امید و نشاط در دانشگاه ها، مدیریت یکسان در آسیب های اجتماعی و تهیه نقشه راه منطبق با واقعیت های اجتماعی از دیگر محورهای طرح شده در این میزگرد بود. 

«فتح اله حقیقی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، «غلامرضا فتح آبادی» مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری، «حسن خزائی پور» سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری، «مسعود شهرجردی» سرپرست جهاد دانشگاهی، «میلاد مشایخی» کارشناس آسیب های اجتماعی بهزیستی، «علی اکبر ملکی راد »رئیس دانشگاه پیام نور، «عبدالمجید یوسفی راد» مدیر روابط عمومی و «مجتبی حیدری» معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش و «حسین مهدی زاده» و «مهدی عظیمی » رئیس و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی استان در این میزگرد شرکت داشتند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها