Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدراستان: دانشگاه ها در مقابله با اعتياد جديت به خرج دهند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: اعتیاد ابرآسیب خطرناک و معضلی خانمانسوز است که در سطوح جامعه رخنه کرده و تمامی بخش ها به ویژه مراکز آموزشی و دانشگاه ها باید در مقابله با آن جدیت به خرج دهند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: اهمیت موضوع اعتیاد در بخش دانشگاهی باید بیشتر مورد توجه مسئولان فرهنگی قرار گیرد و با بررسی علمی، راهکارهای موثری را در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار داشت: 2 و چهار دهم درصد دانشجویان استان در بررسی علمی سال های 91 و 92 به انواع مواد مخدر اعتیاد داشته اند و در سال های 95 و 97 اعتیاد در بین این قشر 2 برابر شده است.

استاندار مرکزی گفت: دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان باید فعال تر وارد کارزار شود و با بهره گیری از ظرفیت های علمی، دانشگاهی، اجتماعی و فرهنگی استان برای مقابله با اعتیاد راهکار ارایه کند.

آقازاده افزود: کارزار پیشگیری از مصرف گل می تواند خانواده ها و جوانان را از عواقب مصرف این ماده مخدر خطرآفرین مطلع و از اثرات مخرب آن بکاهد.

وی اظهار داشت: چهار تن و 300 کیلو گرم انواع مواد مخدر در هشت ماه اخیر در استان مرکزی کشف شده که نسبت به مدت مشابه روند افزایشی داشته است.

سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز گفت: کارزار پیشگیری از مصرف گل در استان اسفندماه به مدت یک هفته با همکاری دستگاه های استان وبا هدف مقابله با مصرف این ماده مخدر خطرناک برگزار می شود.

 ملک حسینی افزود: 32 مرکز ترک اعتیاد مواد مخدر زیر نظر بهزیستی استان فعالیت دارند که 18 مرکز در اراک مستقر است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: الگو مصرف مواد مخدر از مواد سنتی به سمت مواد مخدر صنعتی با عوارض شدیدتر تغییر کرده است.

امینی افزود: مصرف ماده مخدر گل در بین جوانان شیوع یافته و علت آن تبلیغات غلط است که این مخدر را ماده گیاهی و فاقد اعتیاد معرفی می کند.

وی اظهار داشت: مصرف ماده گل در نخستین بار عوارضی دارد که جبران پذیر نیست و جوانان بدون آگاهی از سوء مصرف به سمت این ماده گرایش پیدا می کنند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: لزوم آگاه سازی خانواده ها و جوانان درباره عوارض مصرف ماده اعتیادآور گل ضروری است.

امینی افزود: کارزار پیشگیری از مصرف گل در استان مرکزی با هدف تغییر سبک زندگی، هم افزایی دستگاه های اجرایی، افزایش مسئولیت اجتماعی، ایجاد روحیه نشاط عمومی و اجتماعی کردن پیشگیری برگزار می شود.

وی اظهار داشت: پنج کمیته شامل سیاستگذاری، اطلاع رسانی، تدوین محتوا، آموزش و نظارت و ارزیابی برای این کارزار پیش بینی شده است.

گفتنی است در این نشست 2 دانشگاه استان گزارشی از فعالیت مقابله و پیشگیری با مواد مخدر را ارایه کردند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها