Portal_background_image

استاندار در آيين يكصدمين سال تاسيس دانشگاه تربيت معلم در ايران و هفتاد و پنجمين سال در استان : دانشجويان نقش مهمي در توسعه و اعتلاي كشور بر عهده دارند

آقازاده استاندار مرکزی در آیین یکصدمین سال تاسیس دانشگاه تربیت معلم در ایران و هفتاد و پنجمین سال در استان ، گفت: دانشجویان و دانشگاهیان از ظرفیت های مهم توسعه و پیشرفت جامعه به شمار می روند و بهره گیری از این ظرفیت ها از مهمترین راهکارهای رشد و شکوفایی کشور است.

آقازاده استاندار مرکزی  اظهار کرد:  امروز به برکت انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران به جزیره امنی برای تحصیل علم و دانش دانشجویان و دانش آموحتگان مراکز آموزش عالی کشور تبدیل شده است.

آقازاده افزود: جمهوری اسلامی ایران در برابر ایجاد این امنیت از دانشجویان و دانش آموختگان مراکز عالی انتظار دارد علاوه بر پرسشگری در زمینه مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور، تحلیل گر نیز بوده و مسئولان نیز باید در چارچوب قانون پاسخ گوی مطالبات به حق این افراد باشند.

وی ادامه داد: استاندار مرکزی بیان کرد: تحصیل علم و دانش و به کارگیری آن در جامعه از مهمترین وظایف دانشجویان بوده و دولت وظیفه دارد با حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد مراکز تولیدی و صنعتی زمینه اشتغال و کار را برای دانش آموختگان مراکز آموزش عالی فراهم کند.

خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان نیز اظهار کرد:  اکنون 70 هزار دانشجو در 64 پردیس و 34 مرکز دانشگاهی دانشگاه فرهنگیان در 31 استان کشور به تحصیل اشتغال دارند که بیش از 50 درصد این افراد در سال تحصیلی جاری جذب شده اند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده وزارت آموزش و پرورش در سال های آینده با کمبود 130 هزار معلم مواجه است که با جذب این فرهنگیان و تدبیرهایی که انجام شده این مشکل تا حدودی برطرف می شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان یاد آور شد: 400 مرکز تربیت معلم در ابتدای انقلاب در کشور وجود داشت که 100 هزار معلم در این مراکز به تحصیل اشتغال داشتند که تعداد این دانشگاه ها با ایجاد انقلاب فرهنگی و تعطیلی 302 مورد به 98 مرکز و پردیس کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان از ایجاد تصویب سه رشته جدید در شورای عالی آموزش و پرورش در این دانشگاه خبر داد و گفت: ایجاد رشته مدیریت آموزشی، مدیریت آموزشگاهی و رشته سند تحول بنیادین در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی هدفمند است که در بین دانش آموختگان این دانشگاه پس از تحصیل دغدغه اشتغال وجود ندارد.

 ابراهیمی افزود: حوزه و دانشگاه باید به صورت منسجم و تعامل بیشتر هیات های علمی زمینه ساز اعتلای علمی و فرهنگی کشور باشند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه هایی است که بدون هدف گسترش نیافته است و توجه به آموزش دانشجویان متناسب با رشته شغلی مورد توجه قرار گرفته است.

ابراهیمی افزود: برای افزایش هرچه بیشتر کیفیت آموزشی در کشور در برنامه ششم توسعه تکلیف شده است که کادر مورد نیاز آموزش و پرورش از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تامین شود.

گفتنی است در پایان این آیین از تابلوی یکصدمین سال ایجاد دانشگاه تربیت معلم ایران در اراک رونمایی شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها