Portal_background_image

استاندار مركزي : دانشجويان نقش جدي خود در مسير عزت جويي و استقلال طلبي را ايفا كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در پیامی به مناسب روز دانشجو، گفت: دانشجویان نقش جدی خود در مسیر عزت جویی ، استقلال طلبی و آزادی خواهی را ایفا کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی در مصاحبه با صدا و سیمای استان درخصوص روز دانشجو گفت:  16 آذر که در تقویم افتخارات ایران اسلامی روز دانشجو نامگذاری شده است نقطه اوج ایستادگی و فداکاری دانشجویانی است که نقش ممتازی در تاریخ پرفراز و نشیب معاصر کشورمان داشته اند.

وی بیان کرد: در این روز سه تن از دانشجویان هنگام اعتراض به دیداررسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهوری وقت ایالات متحده آمریکا وهمچنین ازسرگیری روابط ایران با انگلیس، حدود چهارماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال، در کریدور اصلی دانشکده فنی دانشگاه تهران به گلوله بسته شدند و به شهادت رسیدند.

زمانی قمی تصریح کرد: این شهیدان که با آگاهی ، بصیرت و ایمان به رشد و تعالی کشور بر استقلال و آزادی این سرزمین مهر تأیید زدند و به همگان آموختند که تا پای جان در مقابله با ظلم و ستم بایستیم و تن به ذلت و خواری نسپاریم.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد اینجانب با گرامی داشت یاد و نام شهیدان والامقام 16 آذر و همه شهیدان نهضت عظیم اسلامی ، روز دانشجو را به همه دانشجویان و دانشگاهیان بویژه عزیزانی که در دانشگاههای سراسر استان مرکزی برای پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی نقش سازنده و تأثیر گذاری را ایفا می نمایید صمیمانه تبریک می گویم  و امیدوارم دانشگاهها که در  مسیر استقلال و تعالی کشور قدم بر می دارند بیش از گذشته به این مهم عنایت داشته باشند و دانشجویان نیز نقش جدی خود را در مسیر عزت جویی و استقلال خواهی بیش از پیش نشان دهند .

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها