Portal_background_image

استاندار مركزي : داشته هاي آئيني عمق فرهنگ ايران را به جهانيان معرفي مي كند

آقازاده استاندار مرکزی در جشن تیرگان روستای تاریخی زلف آباد شهرستان فراهان، گفت: داشته های پر بار آئینی و جشن های سنتی و باستانی در نقاط مختلف کشور عمق فرهنگ ایران را به جهانیان معرفی می کند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  ایران تمدن ۱۰ هزار ساله دارد که جای جای آن سرشار از پیام های انسانی عمیق و آموزه های ناب فرهنگی و تربیتی است و حفظ و معرفی باورها و سنن از تکالیف مهم دستگاه های متولی فرهنگ و امور اجرایی است.

وی ادامه داد: فراهان پیشینه تاریخی غنی دارد و معرفی ظرفیت های گردشگری این منطقه می تواند نقش موثری را در توسعه اقتصادی و تقویت بنیه معیشتی مردم این شهرستان داشته باشد.

آقازاده اضافه کرد: فراهان علاوه بر شهرتی که به عنوان مهد پرورش شخصیت های بزرگ و تاثیرگذار کشور دارد در عرصه نمادهای فرهنگ ایرانی و انقلابی نیز برجسته است و شمار قابل توجهی از مردم این خطه هم در جریان پیروزی انقلاب و هم در جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند.

وی در خصوص جشن تیرگان نیز گفت: برپایی گردهمایی جشن تیرگان در جوار امامزاده احمدبی علی (ع) روستای زلف آباد علاوه بر مولفه های نشاط و وحدت بخشی، زنده نگه داشتن سنت زیبای سپاسگذاری از برکت گندم را در خود دارد و باید این سرمایه های مهم فرهنگی حفظ و اشاعه یابد.

استاندار مرکزی در خصوص تعریض جاده فرمهین - زلف آباد نیز گفت: اعتبار این طرح با انعقاد قرارداد پیمانکار به زودی جذب می شود.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ۶۰ میلیارد ریال اعتبار پارسال از محل منابع ملی برای تعریض جاده فرمهین - زلف آباد جذب شده که تا کنون اداره کل راه و شهرسازی استان پیمانکار این طرح را معرفی نکرده است.

«محمد حسینی» افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان باید تا پایان تیرماه جاری پیمانکار این طرح را معرفی کند چون بودجه اختصاص یافته به این طرح برگشت می خورد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها