Portal_background_image

استاندار: خيران مدرسه ساز استان مركزي 200 ميليارد ريال متعهد شدند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان، گفت: خیران مدرسه ساز این استان برای برگزاری بیستمین جشنواره مدرسه سازی 200 میلیارد ریال در ساخت مدرسه و فضاهای آموزشی در این استان متعهد شدند.

 آقازاده  استاندار مرکزی اظهار کرد: در برگزاری مطلوب  این جشنواره صدا وسیما، شهرداری های استان و مسئولان ب نقش موثری دارند.

وی اظهار داشت: تامین نیازهای آموزشی متنوع در بخش های مختلف با اعتبارات و منابع مالی دولتی ممکن نیست و برای رفع کمبودهای آموزشی باید از ظرفیت خیران و بخش خصوصی استفاده شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: برای تامین فضای آموزشی بهره گیری از ظرفیت مدارس غیردولتی در استان در دستور کار است اما، این مدارس باید در طول پنج سال آتی سطح شاخص ها را براساس استاندارد ها بهبود دهند.
آقازاده در ادامه افزود: دانش آموزان سرمایه های انسانی ارزشمند علمی کشور هستند که توجه به این طیف جامعه و تامین نیازهای آموزشی آنان در اولویت برنامه ریزان قرار دارد.

وی اظهار داشت: اعزام جوانان برای شرکت در مسابقات جهانی در خارج کشور زمینه رشد علمی را افزایش می دهد و مسئولان با تامین امکانات آموزشی زمینه معرفی نخبگان در مجامع بین المللی را فراهم کنند.

وی بیان کرد: توان دولت برای اعزام دانش آموزان به مسابقات جهانی محدود است و خانواده و انجمن های حمایتی می تواند، پشتیبان این مهم باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: شمار معلمان در این استان متناسب با جمعیت دانش آموزی ناکافی است اما معلمان حق التدریسی استان مرکزی در مقایسه با سایر استان ها بیشتراست.

فولادوند افزود: سال گذشته 68 هزار ساعت حق التدریس معادل سه هزار نفر در این استان خدمات آموزشی ارایه کردند.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید 40 مجوز جدید برای راه اندازی مدارس غیردولتی صادر شده که 2 تا سه مورد موفق به اجاره فضای آموزش شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: ساخت یک مدرسه با مشارکت هزار خیر با هدف مشارکت همه اقشار جامعه با هر توان مالی در دستور کار مجمع خیران مدرسه ساز استان قرار دارد.

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی این مدرسه در شهرک پرندک اراک با 12 کلاس توسط هزار خیر امسال آغاز می شود.

گفتنی است در این نشست از دانش آموزان استان که در مسابقات رباتیک استان و کشور حائز رتبه شده بودند، تقدیر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها