Portal_background_image

خيران مدرسه‌ساز استان مركزي ۴۱۶ ميليارد ريال منابع مالي متعهد شدند

استاندار مرکزی در نخستین نشست استانی طرح آجر به آجر در استان گفت: خیران مدرسه‌ساز تامین ۴۱۹ میلیارد ریال منابع مالیرا امسال برای ساخت و تجهیز مدارس این استان متعهد شدند.

سید«علی آقازاده» افزود: این تعهد در قالب ۳۱ تفاهم‌نامه برای بازسازی و نوسازی مدارس استان از سوی خیران ایجاد شده‌ است.

وی ادامه داد: ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تعهد ب‌ صورت روزانه در نیمه نخست امسال برای بازسازی و نوسازی از سوی خیران استان مرکزی ایجاد شده‌ است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: امید می‌رود که در نیمه دوم امسال نیر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل کمک‌های خیران برای نوسازی و تجهیز مدارس استان جذب شود.

آقازاده گفت: طرح آجر به آجر طرح ابتکار وزارت آموزش و پرورش و سازمان تجهیز و توسعه و نوسازی مدارس کشور در کنار کمک‌های خیران برای جذب منابع خرد مردم در راستای تقویت بنیه مالی آموزش و پرورش برای اجرای طرح‌های عمرانی است.

وی ادامه داد: امید می‌رود که مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی سازکار مناسب برای اجرای این طرح را در استان آماده سازی کند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی در این نشست گفت: جذب ۴۰۰ میلیارد ریال منابع مالی برای ساخت و تجهیز مدارس از محل کمک‌های خیران برای این اداره کل تعهد شده‌بود که از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۱۰ میلیارد ریال منابع مالی ا ز سوی خیران تعهد شده‌است.
«حسین محمدی» افزود:پارسال ۲۹۰ میلیارد ریال منابع مالی از سوی خیران برای تجهیز و نوسازی مدارس استان مرکزی تعهد شده‌ بود که ۷۵ درصد آن معادل ۲۲۰ میلیارد ریال تامین شد.
وی ادامه داد: ۶۵۰ میلیارد ریال منابع مالی امسال از سوی خیران برای تجهیز و نوسازی مدارس استان مرکزی هدفگذاری شده که امید است با همت خیران این مهم محقق شود.
مدیر کل نوسای، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت:  طرح آجر بر آجر با هدف فرهنگ سازی حضور خانواده‌ها در امر مدرسه سازی، جلب مشارکت ایرانیان خارج از کشور، حفظ و توسعه خیران مدرسه ساز و تقویت مشارکت سازمان‌های خصوصی و دولتی در امر مدرسه‌سازی اجرا شده‌است.
وی افرود: ۷۸ نفر از  آغاز طرح آجر به آجر تاکنون با آورده یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از استان مرکزی در آن مشارکت کرده‌اند.
محمدی خاطر نشان کرد: ۹۹ طرح آموزشی با ۱۰۰ هزار متر مربع زیربنا به‌صورت نیمه‌کاره در استان مرکزی وجود دارد که تکمیل آن‌ها نیازمند ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تاپایان سال‌جاری بهره برداری از ۳۵ طرح از مجموع این طرح‌ها آغاز شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: این استان رتبه سوم را در زمینه جلب مشارکت‌های مردمی را در سطح کشور به خود اختصاص داده‌است.

۲۲۷ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۲۶۹ مرکز آموزشی استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها