Portal_background_image

استاندار مركزي: خيران سلامت، ظرفيت بزرگي براي تامين سلامت جامعه هستند/ عمليات احداث فاز سوم بيمارستان فوق تخصصي سرطان اراك آغاز مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در جشنواره تجلیل از خیرین سلامت بیمارستان آیت الله خوانساری اراک ، گفت: خيران سلامت، ظرفيت بزرگي براي تامين سلامت جامعه هستند و توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراک با مشارکت ارزشمند خیران، افتخار بزرگی برای این استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: به ثمر رساندن فاز دوم بیمارستان تخصصی آیت الله خوانساری اراک با حمایت خیران کاری بزرگ و  حرکتی است که با افتخار در تاریخ استان مرکزی ثبت و ماندگار می شود.

وی افزود: با وجود چنین ظرفیتی و نیروهای دلسوز که برای نجات جان همنوعانشان تلاش می کنند و با روندی که در حوزه خیران سلامت دیده می شود ، پیش بینی می شود که عملیات فاز سوم این بیمارستان با مشارکت خیران استان که تعداشان کم نیست و همچنین با کمک های مردمی به زودی آغاز شود.

آقازاده افزود: از وزیر بهداشت قول مساعد گرفته شده است تا با حساب ویژه، از کمک خیران برای توسعه مجدد این مرکز درمانی استفاده شود.     

آیت الله دری نجف آبادی  نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد: از 380 هزار میلیارد تومان بودجه سال 97، تنها 20 درصد به امور عمرانی اختصاص دارد.       

وی بیان کرد: هزینه جاری دولت در تمامی بخش ها بسیار سنگین است و استفاده از ظرفیت خیران باید در دستور کار قرار گیرد.            

امام جمعه اراک  ابراز کرد: بیمارستان آیت الله خوانساری اراک در غرب کشور آماده ارائه خدمات است و ضرورت ایجاد کرد تا توسعه این مرکز با قوت بیشتر انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: این مرکز درمانی می تواند به کانونی برای تحقیقات، پیشگیری از بیماری ها به ویژه سرطان تبدیل شود.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: خدمات خیران به عنوان فعالیت ارزشمند و ماندگار باقی خواهد ماند و ذخیره آخرتی برای نیک اندیشان است.

کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تقویت حوزه مشارکت مردمی و استفاده از ظرفیت سمن ها در بخش سلامت ضروری است.

وی افزود: افزایش 25 هزار تخت بیمارستانی، اجرای طرح سلامت و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی از افتخارات دولت آقای روحانی است.

کریمی بیان داشت: استان مرکزی به لحاظ ظرفیت درمانی از میانگین کشوری پایین تر است و باید برای تقویت وضعیت درمانی این استان اقدام شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود پزشک متخصص از جمله نیازهای درمانی استان مرکزی است و علت مهاجرت پزشکان متخصص به پایتخت نیازمند آسیب شناسی است.

کریمی افزود: این استان ازآلودگی زیست محیطی و بیمارهای مرتبط با آن رنج می برد، بنابراین ایجاد مرکز مطالعات جامع بیمارهای آلودگی زیست محیطی لازم است.

وی اظهار داشت: استان مرکزی به عنوان استان معین پایتخت انتخاب شده بنابراین ضروری است امکانات درمانی در این استان برای مواقع ضروری تامین شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی در این استان علاوه بر تامین نیاز استان، برای پایتخت در مواقع ضروری، کاربرد ویژه ای دارد.

کریمی افزود: اورژانس هوایی از دیگر مطالبات مردم استان مرکزی است تا در صورت بروز حوادث از ظرفیت امداد هوایی بهره برداری شود.

گفتنی است در این آیین از خیران منتخب حوزه سلامت با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها