Portal_background_image

با حضور استاندار؛ خط چهار كارگاه احياء شركت آلومينيوم ايران به بهره برداري رسيد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و آيت الله دري نجف آبادي نماینده ولی فقیه در استان خط چهار کارگاه احیاء شرکت آلومینیوم ایران به بهره برداری رسید.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این آئین اظهار کرد: دولت یازدهم از آغاز فعالیت خود با ایجاد روابط بین المللی با همه کشورهای جهان، ترمیم نواقص اقتصادی، احیای صنایع و بهره گیری از فناوری روز را در همه بخش های کشور را سرلوحه کار خود قرار داد و اگر امروز این طرح مهم اقتصادی در راستای ترمیم مشکلات زیست محیطی و اشتغالزایی و تولید به بهره برداری می رسد ناشی از رویکرد و اراده دولت در این زمینه است. 

وی ادامه داد: طرح توسعه و بهینه سازی خطوط 3 و 4 کارگاه احیاء شرکت آلومینیوم ایران در دولت  تدبیر و امید  پایان یافت  و امیدوارم هر چه زودتر شاهد اصلاح خط 5 این کارگاه باشیم.

وی بیان کرد: برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و رهائی کشور از مشکلات  باید همه مسائل را در کنار هم دید، مجموعه دولت در استان داشتن  هوا و محیط زیست سالم را در کنار  تولید و اشتغال با رونق  می بینند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: آلومینیم از صنایع استراتژیک کشور است که حمایت و تقویت هدفمند آن بر پایه حفظ منابع زیست محیطی باید در اولویت تصمیمات ملی و منطقه ای باشد.

آیت الله دری  نجف آبادی افزود: صنعت آلومینیم در اراک در سال های قبل با فرسودگی فناوری و مشکلات زیست محیطی دست و پنجه نرم کرده که در دولت تدبیر و امید با توجه به اینکه حفظ و احیای محیط زیست اولویت اساسی بود، این خط تولید نوسازی شد و در مدار قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان در بخشی از سخنانش اظهار کرد: حل چالش ها ،توسعه صنایع و ساماندهی واحدهای صنعتی که بر اساس اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شده از وظایف جدی دولت دوازدهم در مقوله اقتصاد است و استان مرکزی که یکی از کانون های مهم در صنعت کشور محسوب می شود باید در این بخش به صورت ویژه دیده شود. 

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: دولت دوازدهم برخاسته از رای و خواست مردم و مورد تایید مقامات نظام است و باید با بهره گیری از نیروهای کارآمد، کمبودهای کشور را در تمام زمینه ها فهرست بندی کرده و بر اساس اولویت نسبت حل مشکلات گام بردارد. 

وی ادامه داد: دولت دوازدهم باید پنج تا 10 هدف اقتصادی، فرهنگی، بین المللی و اجتماعی حساس و کلیدی را برای خود تعریف کند و ظرفیت های موجود کشور را برای تحقق این اهداف خاص به کار گیرد و از انجام کارهای متفرقه و حاشیه ای پرهیز کند. 

گفتنی است خط چهارم تولید شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) به دلیل فرسودگی تجهیزات سال گذشته تعطیل شده بود و عملیات بهینه سازی به سرعت انجام شد، عملیات بهینه سازی این خط تولید با استفاده از استعداهای داخلی شرکت و با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال به پایان رسیده است و با انجام آن صرفه جویی 20 درصدی در مصرف انرژی و مواد اولیه حاصل شده و تولید آلومینیوم در ایرالکو نیز 10 درصد افزایش می یابد. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها