Portal_background_image

معاون رئيس جمهوري: خدمت رساني به سه ميليون و 300 هزار ايثارگر افتخار بنياد شهيد كشوراست

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در نشست شورای اداری استان مرکزی که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: خدمت رسانی به سه میلیون و 300 هزار ایثارگر کشور تکلیفی مهم و افتخار بزرگ برای بنیاد شهید است.

 حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی  اظهار کرد:  225 هزار پرونده شهید، 570 هزار پرونده جانباز و 42 هزار و 500 پرونده آزاده در بنیاد شهید کشور وجود دارد و طبق اساس نامه، این بنیاد علاوه بر جمعیت ایثارگر متعهد است که به والدین، فرزندان و همسران این قشر نیز خدمات رسانی کند

وی ادامه داد:خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان حق بزرگی بر گردن تک تک افراد جامعه دارند و اقتدار و موفقیت های امروز جامعه مرهون تلاش های این عزیزان است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اضافه کرد: آمار بالای شهدا و جمعیت ایثارگری کشور ضمن اینکه سرمایه عظیم فکری و معنوی انقلاب را ثابت می کند، بیانگر آن است که برای این انقلاب هزینه های سنگین داده شده و همه در برابر جانفشانی این عزیزان مسئول هستند.

وی اظهار کرد:ایثار و شهادت سرمایه ارزشی و بخش مهمی از تفکر و ایدئولوژی حاکمیت ایران اسلامی است همواره باید کوشش شود تا ابعاد و زوایای فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی لایه های جامعه رسوخ یافته و نهادیینه شود.

حجت الاسلام شهیدی ادامه داد: ایثار مختص جبهه جنگ نیست و در همه جا ایثار می تواند اتفاق بیفتد لذا باید در زمینه فرهنگسازی ایثار و شهادت کارهای ویژه ای صورت گیرد. هر چه قدر در این زمینه ها کار شود باز هم کم است چرا که این فرهنگ نشات گرفته از زمان نهضت امام حسین (ع) بوده و انقلاب و ایثارگری ما ریشه در فداکاری های عاشورا دارد. 

گفتنی است در این جلسه از زحمات حسن هنرمند، مدیرکل سابق بنیاد شهید و ایثارگران استان مرکزی تجلیل و صادق دوخایی به عنوان مدیرکل جدید بنیاد شهید و ایثارگران استان مرکزی معرفی شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها