Portal_background_image

معاون وزير كشور: حوزه هاي علميه محور گسترش معنويت در جامعه هستند

جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور در آئین بازدید از حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) اراک ،گفت: گسترش معنویت در لایه های مختلف جامعه با نقش آفرینی حوزه های علمیه محقق می شود.

جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور اظهار کرد: نقش حوزه های علمیه در احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه کلیدی است و روحانیان تحصیل کرده و با تقوا به خوبی می توانند این مهم را در جامعه نهادینه کنند. 

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه رفیعی که روحانیان و حوزه های علمیه در بین مردم دارند و نیز لزوم تقویت باورهای دینی و نشر فرهنگ و اخلاق اسلامی در بین مردم، تصمیم گیران و متولیان مربوطه باید برای بهینه سازی نقش حوزه های علمیه در فرآیند شکل گیری هویت فرهنگی و دینی مردم تلاش کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور یادآور شد: تربیت نسل جوان و با بصیرت امروز بدون پیروی از مکتب اسلام و تشیع امکان پذیر نیست و همه مراکز علمی و تربیتی باید از منابع با ارزش حوزه های علمیه، علما و مراجع و به ویژه رهنمودهای مقام معظم رهبری استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در جریان این بازدید گفت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب در احیای سبک زندگی اسلامی، توسعه حوزه های علمیه به خصوص مدارس خواهران در دستور کار قرار گرفته است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: 2 هزار و 600 طلبه خواهر در 19 مدرسه علمیه در نقاط مختلف استان تحصیل می کنند و یک مدرسه در سطح چهار، 2 مدرسه در سطح سه و 16 مدرسه نیز در سطوح یک و 2 در استان فعال هستند.

گفتنی است بازدید از حوزه خاتم الانبیا اراک، سرکشی به چند واحد تولیدی و صنعتی، شرکت در نشست با فرمانداران و بخشداران استان و دیدار با احزاب سیاسی استان مرکزی از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون سیاسی وزیر کشور به استان مرکزی است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها