Portal_background_image

استاندار: حوزه تعاون و رفاه اجتماعي مورد حمايت مديريت ارشد استان مركزي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، گفت: ۹۹ درصد از جمعیت این استان از خدمات دستگاه‌های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان بهره‌مند می‌شوند و این مجموعه‌ها از حمایت کامل مسئولان ارشد استان برخوردار هستند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی سه‌شنبه هفته آینده به استان سفر می‌کند و موضوعات و مسایل مرتبط با این بخش و بنگاه‌های اقتصادی استان با حضور مقام ارشد این وزارتخانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

«محمدرضا علایی» مدیرکل حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: برگزاری نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در استان‌ها رفع مشکلات و هماهنگی هرچه بیشتر این دستگاه ها را به همراه دارد.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی در این نشست گفت: نوسانات اقتصادی همواره مشکلاتی را در استان‌ های صنعتی به همراه داشته و این استان با ماهیت صنعتی در سال‌های اخیر مشکلاتی در این زمینه داشته است.

 آبایی هزاوه بیان کرد: سوء‌مدیریت عامل اصلی بروز مشکل در شرکت‌های بزرگ استان مرکزی است و  این مشکلات به‌دلیل واگذاری غیرکارشناسی و رها شدن مشکلات این واحدها در سنوات قبل به وجود آمده است.

وی با یادآوری مشکلات کارگری در شرکت هپکو اراک افزود: مسئولان استان مرکزی حق را به کارگران داده و معتقد هستند که باید به مشکلات این قشر با جدیت پیگیری شود.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: کارگران هپکو باید مشکلات خود را در چارچوب قانون پیگیری کنند تا از سوءاستفاده دشمنان جلوگیری شود.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی بازوان دولت هستندو رفع مشکلات آن‌ها در دستور کار این اداره قرار دارد و اجازه سوء استفاده سیاسی داده نمی‌شود.

آبایی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود تحریم‌ها و نوسانات اقتصادی در سال جاری با تلاش مسئولان و دولت تدبیر و امید وضعیت اقتصادی کشور در پنج ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهبود یافته است.

آبایی، از ایجاد ۲ هزار و ۵۴۷ شغل از ابتدای سال جاری تا کنون در استان مرکزی خبر داد و گفت: مشاغل ایجاد شده در مدت مشابه سال گذشته در این استان یک‌هزار و ۷۸۹ شغل بوده است.

 وی سامانه رصد، مشاغل خانگی و کاریابی را ملاک این مجموعه برای ایجاد اشتغال در استان عنوان کرد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها