Portal_background_image

رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور: حمايت و پشتيباني از دولت وظيفه مهم ائمه جمعه است/ نقد بايد منصفانه و در راستاي حفظ وحدت باشد

حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در نشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان خمین که در محل بیت قدیمی امام راحل در خمین برگزار شد، گفت: حمایت و پشتیبانی از دولت وظیفه مهم ائمه جمعه است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور  با اشاره به اینکه پشتیبانی از دولت یکی از سیاستهای حاکم بر امور نماز جمعه است، اظهار کرد: دولت مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی است لذا هر نیروی مخلص و فداکاری که  برای مردم کار می کند باید به عنوان وظیفه از آن حمایت کنیم.

وی افزود: در حمایت و پشتیبانی از دولت  باید به تبعیت از مقام معظم رهبری به گونه ای عمل کرد که نگاه خوبی از سوی مردم نسبت به خدمتگزاران ایجاد شود.

وی افزود: حمایت از دولت  نقش مهمی در اقتدار نظام، حل مشکلات مردم و ارتقاء سطح رضایتمندی مردم در جامعه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی ابراز کرد: کمک همه جانبه درحل مشکلات مردم، ایجاد ارتباط با انگیزه مشکل‌گشایی بدون غرض‌ورزی، پرهیز از اشرافی گری و بیان عیب‌ها با نیت خیرخواهانه و... از مواردی است که می تواند به اقتدار دولت کمک کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه هرچه وحدت و صمیمیت بین نیروها بیشتر باشد، اقتدار نظام و دولت نیز بیشتر می‌شود، گفت: باید مردم را به شرکت هرچه بیشتر در نماز جمعه تشویق کنیم، تذکرات لازم را به دولت بدهیم و شیوه درست را انتخاب کنیم، همچنین نباید به گونه‌ای مسائل را تبیین کنیم که موجب ناامیدی مردم شویم چراکه نماز جمعه باید امیدبخش باشد و توجه به نیازهای مردم مورد توجه جدی واقع شود.

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: ائمه جمعه با تبعیت از رهبری از دولت پشتیبانی و مردم را در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه به حمایت از دولت تشویق کنند تا نگاه مردم نسبت به خدمتگزاران نظام امیدوارانه تر باشند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: ائمه جمعه نباید مردم را نسبت به دولت نا امید کنند بلکه سیاست نماز جمعه ارایه مطالب به روز، مفید و ایجاد روحیه امید و شادابی اجتماعی است .

وی در ادامه بر انقلابی بودن در همه عرصه‌ها تاکید کرد و گفت: روحیه انقلابی در نماز جمعه باید زنده نگه داشته شود، همچنین شخصیت امام راحل باید در خطبه‌های نماز جمعه به مردم شناسانده و معرفی شود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه امید بخشی در کشور باید بیشتر شود، گفت: باید به گونه ای رفتار کنیم که مردم نا امید نشوند اما این امیدواری نباید کاذب باشد توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی مردم باعث افزایش امیدواری می شود .

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بر نقد منصفانه نیز تاکید کرد و گفت: نقد بر عملکرد دولت باید نقدی سازنده و در جهت حل مشکلات مردم باشد نه اینکه با کینه ورزی  همراه باشد.

گفتنی است با توجه به اینکه  5 مرداد  1358  یادآور طلیعه انجام فریضه بزرگ و الهی نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است به همین مناسبت و به جهت گرامیداشت این روز جلسه شورای اداری استان و شهرستان خمین با حضور حجت الاسلام والمسلمین  قرائتی، حجت الاسلام والمسلمین تقوی و استاندار مرکزی در شهرستان خمین برگزار شد.

در این جلسه استاندار مرکزی، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه خمین نیز سخنانی را بیان نمودند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها