Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: حمايت از واحدهاي توليدي رسالت مهم دستگاه هاي اجرايي است/بهره گيري از فرصت برجام در راستاي اعتلاي ايران اسلامي

زمانی قمی در آیین جشن بزرگداشت روز صنعت و معدن استان که با حضور صادق زاده معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن کوه نور اراک برگزار شد، گفت: اصحاب تولید، مسئولان و مجموعه دولت از فرصت برجام در راستای رفع تنگناها، جذب سرمایه‌گذاری و سربلندی ایران اسلامی بهره می گیرند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در شرایطی استقرار یافت که  علاوه بر حاکمیت بدترین شرایط بر کشور، در حوزه اقتصاد بدترین بهم ریختگی به ارث رسیده بود و نامناسب ترین شرایط در سیاست خارجی وجود داشت.  

زمانی قمی افزود: قبل از استقرار دولت یازدهم سیاست درشت گویی و درشت خویی  بعنوان مسیر سیاست بین المللی و خارجی ایران  انتخاب شده بود و ترویج افرایش فرهنگ مطالبات بدون توجه به امکانات و مقدورات ایران و بسیاری از عناصر دیگر دست به دست هم داده بود و شرایط بعد از  استقرار دولت را بسیار دشوار ساخته بود.  
وی بیان کرد: بعد از استقرار دولت اقدامات غیر قانونی و بعضاً خودسرانه بعنوان عاملی بازدارنده در مسیر پیشبرد سیاست های دولت تدبیر و امید مانع از اجرای سیاستهای دولت شد، که تنها یک مورد آن بالا رفتن از سفارت عربستان سعودی بود .

استاندار مرکزی ادامه داد: عربستان سعودی که یک حکومت عقب مانده، غیر دموکراتیک و غیر انسانی است که به جامعه بشری و انسانی با جنایاتی که مرتکب شده است، بدهکار قطعی بود اما با عمل ناشیانه و کودکانه ای که خودسرها انجام دادند یک بدهکار قطعی به افکار عمومی در دنیا را  به یک طلبکار تبدیل کردند.

 زمانی قمی با بیان اینکه این اقدام در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری آسیب های بسیاری را به کشور وارد کرد، افزود: اقدام های غیر قانونی، غیرمنطقی و غیر متعارف فقط به دولت ضربه نمی زند بلکه کل جریان کشور را متاثر می کند و زیان آن متوجه مردمی می شود که دل در گرو اعتلا، آبادانی و سربلندی ایران دارند. 

وی گفت: برای اولین بار همه ارکان کشور و در راس آن مقام معظم رهبری بر روی اصلی‌ترین مشکل ایران یعنی برگشتن رونق  اقتصادی، رفع یا کاهش مشکل بیکاری و بسیج همه تمکن ایران برای تحول در حوزه اقتصاد توافق کردند .

زمانی قمی ادامه داد: این دستاورد بزرگی است که همه به این مهم رسیده ایم که اولین اقدام ایجاد تحول در اقتصاد و اقدام دوم  همراهی مردم با دولت است که این نشان را نه تنها در انتخابات 24 خرداد 92 ، بلکه در انتخابات  7 اسفند 94 و 10 اردیبهشت 95 نیز به خوبی از افکار عمومی دریافت کردیم.

زمانی قمی عنوان کرد: دولت و همراهان آن اگر چه بسیار تحت فشار بودند اما با این شرایط سخت هم توانستند به موفقیت های بزرگی دست یابند. 

وی ادامه داد: امسال شاهد هستیم که برجام به نتیجه رسیده است؛ اصحاب تولید، مسئولان و دولت به بخشی از برجام می‌پردازیم که در حقیقت به رفع تنگناها، جذب سرمایه‌گذاری و سربلندی ایران کمک می‌کند.

استاندار مرکزی افزود: ما منتقد برجام نیستیم و نیامده‌ایم که دستاوردهای تیم مذاکره‌کننده که یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های سیاسی جهان و تاریخ ایران را حل و فصل کردند را زیر سوال ببریم بلکه همه توان خود را به کار می‌گیریم تا از این فرصت به وجود آمده برای سربلندی ایران و انقلاب کمک بگیریم.

وی عنوان کرد: داشته‌های ما در مقابل مشکلات کم نیستند بلکه با مدد از همه آنها تلاش می‌کنیم و امیدواریم استان مرکزی به عنوان پیشرو در عرصه تحول تولیدی و صنعتی و تغییر مشی اقتصادی به جامعه ایران معرفی شود. 

زمانی‌قمی با اشاره به احصای مشکلات واحدهای تولیدی  استان، عنوان کرد: عارضه یابی مشکلات واحدهای تولیدی استان انجام شده و همه امکانات دولت به صورت کارشناسی و هدفمند برای حل این مشکلات بسیج شده است و دستگاه های خدمات رسان و اجرایی استان مکلف شده اند حل مشکلات واحدهای تولیدی را در اولویت قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: امروز هیچ دستگاه خدمت‌رسانی بدون اجازه و اذن دولت نمی‌تواند خدمت به یک واحد تولیدی را حتی به مدت یک دقیقه قطع کند.

زمانی‌قمی گفت: گرچه رمز توسعه خدمات در کشور منوط به کسب درآمد به موقع است ولی در منظر ما راه‌اندازی واحدهای تولیدی و دفاع از این واحدها موضوع مهمتری است که از دستگاه‌های خدمت‌رسان خواسته‌ایم در این راستا عمل کنند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: در حوزه سرمایه گذاری به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده‌ایم که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن درخواست‌های سرمایه‌گذاران را مورد توجه قرار دهند و این مهم با جدیت نظارت می شود.

زمانی‌قمی گفت: واحدهای بزرگ تولیدی و مادر استان افتخار ایران هستند و قطعا پای انعقاد قراردادهای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های بزرگ نیازمند تولیدات این کارخانه می‌ایستیم و تلاش داشته و داریم که اگر کالای مشابهی تولید می‌شود با شرکت خارجی انعقاد قرارداد صورت نگیرد و حتی تا مرز لغو قرارداد منعقد شده نیز پیش رفته‌ایم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: با تمام وجود در مقابل ویژه‌ خواری و رانت‌خواری ها خواهیم ایستاد و لازم نیست در این خصوص درشت گوئی کنیم چون مشی دولت بر این است.

زمانی قمی درخصوص  فیش‌های حقوقی و برداشت‌های غیرمتعارف نیز خاطر نشان کرد: دولت در این زمینه ضمن بررسی، برخورد و اصلاح رویه‌ها ، در هر مرحله به مردم گزارش داده و عذرخواهی کرده است .

وی تاکید کرد: ما به دنبال پر رنگ کردن همه واحد های تولیدی به جز واحدهای پرورش دهندها بابک ها و سیاست های هاله درمانی هستیم.

صادق زاده معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اظهار کرد: فرسودگی و به روز نبودن فناوری تولید در حوزه صنعتی کشور معضلی بزرگ است و حرکت سریع و با برنامه به منظورجایگزینی هدفمند فناوری های بالا را می طلبد. 

وی بیان کرد: مقوله برند سازی و سرمایه گذاری در این حوزه در کشورهای توسعه یافته اصلی مهم و پذیرفته شده است که در این راستا زنجیره ای از همکاری های هدفمند در کنار دانش فنی سهم موثری دارند. 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: پیوند یافتن واحدهای صنعتی کشور به فناوری های جدید اصلی اجتناب ناپذیر است و تغلل و غفلت در این خصوص موجب می شودصنایع از چرخه تولید خارج شوند. 

صادق زاده اظهار کرد: فاصله بین مهارت و مدرک تحصیلی در جامعه روز به روز در حال افزایش است و هرم اشتغال نیز متاثر از این نقص ساختاری به سمتی می رود که حجم بیکاران در مقاطع تحصیلی تکمیلی روند افزایشی دارد و تحصیل کرده های فاقد مهارت از گردونه کاریابی و جذب شدن در بازار کار باز می مانند. 

گفتنی است در پایان این آیین از 44 واحد نمونه صنعتی و معدنی استان مرکزی با اهدای لوح، تندیس و جایزه تقدیر به عمل آمد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها