Portal_background_image

استاندار در بازديد از شركت صنايع لبني اراك؛ حمايت از واحدهاي توليدي از اولويت هاي مهم استان است

آقازاده استاندار مرکزی ضمن بازدید از بخشهای مختلف شرکت صنایع لبنی اراک (صلا) در نشست بررسی مسائل و مشکلات این شرکت ، گفت: حمایت از واحدهای تولیدی از اولویت های مهم استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: کارخانه شیر صلا (صنایع لبنی اراک) با 50 سال سابقه فعالیت از شرکت های موفق در زمینه تولید محصولات لبنی استان و کشور به شمار می رود و تمام دستگاه های اجرائی ذی ربط می بایست  در جهت رفع مشکلات، افزایش تولید و اشتغال هرچه بیشتر در این کارخانه  حمایت های لازم را از این شرکت داشته باشند.

آقازاده از صدور مجوز 2 واحد تولید شیر خام در استان مرکزی خبرداد و گفت: بهره برداری از این واحدها نقش مهمی در افزایش تولید، اشتغال و درآمد اقتصادی در استان  دارد.

وی بیان کرد: شرکت صلا تا سال گذشته در شرایط بحرانی بسر می برد که با  حمایت های انجام شده، همت کارکنان و مدیریت خوب، این شرکت توانست بخوبی از بحران ها عبور نماید.

وی  با اشاره به اینکه شرکت صلا به موفقیت های خوبی دست یافته است، افزود: این شرکت سال گذشته در مرحله رکود بود و روزانه 6 تن  خرید شیر داشت که  این میزان امسال به 60 تن رسیده است.

استاندار مرکزی گفت: شرکت صلا علاوه بر تامین نیاز داخلی استان مرکزی و دیگر استان های کشور از جمله  تهران، فارس، خراسان و اصفهان، یکی از واحدهای صادر کننده استان است که در سال گذشته حدود یک میلیون دلار صادرات داشته است و قطعاً این میزان امسال افزایش خواهد داشت.

مدیرعامل و نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک نیز در این نشست گفت: با فعالیت کارخانه لبنی صلا در این شهرستان زمینه اشتغال برای 190 نفر به صورت مستقیم در استان مرکزی ایجاد شده است.

«حامد امینی»، ظرفیت اسمی کارخانه صنایع لبنی صلا را 300 هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: به دلیل آماده نبودن زیر ساخت های تولید این کارخانه با ظرفیت حدود 100 هزار تن در استان مرکزی فعالیت می کند.

وی یاد آور شد: سال گذشته به دلیل برخی مشکلات خرید شیر خام در کارخانه شیر صلا به هفت تا هشت تن در روز رسید که با حمایت مسئولان و تلاش مدیران و کارکنان این کارخانه اکنون به 60 تن در روز افزایش یافته است.

مدیرعامل و نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و نبود بازار فروش، مشکلات واردات مواد اولیه مورد نیاز تولید و افزایش 100 درصدی شیر خام را از جمله مشکلات کارخانه های لبنی استان و این کارخانه عنوان کرد.

گفتنی است  درخواست سهمیه آب مصرفی، تسهیلات بانکی دریافتی ، مباحث مالیاتی و ... از جمله مواردی  بود که در این نشست با حضور استاندار و مدیران ذی ربط مورد بررسی قرار گرفت و در جهت رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شد.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها