Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: حمايت از حضور همه سلايق و جريانات قانوني درانتخابات

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در نشست مشترک شورای آموزش و پرورش استان با شهرستان شازند که در مجتمع شهرداری مهاجران برگزار شد، بر حمایت از حضور همه سلایق و جریانات قانونی درانتخابات تاکید کرد.

زمانی قمی با اشاره به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری گفت: این روزها و ماهها اقتضائات خود را دارد  و ممکن است افرادی با سلایق مختلف برای طرح نظرات و سخنرانی های خود به استان و شهرها و روستاها سفر کنند که باید این فضا را به نفع امنیت و شور انتخابات مدیریت کنیم .

استاندار مرکزی اظهار کرد: بعنوان مسئول امنیت استان  از فضایی که همه سلایق و گفتمان های درون نظام نظرات خود را طرح کنند دفاع می کنم،  خوشبختانه امروز آزادی بیان در کشور حاکم است و تمام منتقدین دولت می توانند نظرات خود را بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری انتخابات عدم توجه به قوانین، برخورد غیر مسئولانه و جامعه را به سمت تنش بردن جایگاهی ندارد ،گفت: در برگزاری انتخابات ملاک ما عمل به مر قانون، رعایت اصل بی طرفی و بی نظری ، دفاع از حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان و صیانت از آرای مردم بعنوان حق الناس است.

وی شهید مطهری را از بزرگترین تئوری پردازهای حوزه علمیه در عصر حاضر معرفی کرد و افزود: از زمانیکه آیت الله مطهری و طالقانی پابه عرصه دانشجویی در دانشگاهها گذاشتند منطق برتر اسلام فضای دانشگاهها را تحت تاثیر قرار داد اما با تمام  تاثیر پذیری دانشگاه ها از فضای منطقی که استاد مطهری و همراهان وی در دانشگاهها بخصوص دانشگاه تهران ایجاد کرده بودند بازهم در اوایل دهه 50  تحت تاثیر جریان چپ  اساتیدی در دانشگاهها  بی دینی را ترویج می کردند.

زمانی قمی عنوان کرد: استاد مطهری برای مقابله با این جریان  در دانشگاهها خواست تا فردی کاملاً کمونیست بیاید و در دانشگاه صحبت کند تا دانشجویان صحبتهای او را با استاد مطهری مقایسه کنند و خود قضاوت کنند و به نتیجه برسند.

استاندار مرکزی ابراز کرد: استاد مطهری معتقد بودند راه حفظ انقلاب اسلامی بیان آرا و عقاید و سلیقه هاست و باید رای و سلیقه متقن و محکمی که پشتوانه دینی  و اسلامی دارد مطرح شود وجامعه و دانشگاه  هم انتخاب کنند. .

وی افزود:  باید فضایی بوجود آوریم تا بدون تعصب و رهایی از رنگ سیاست افراد در دانشگاهها سخنان خود را بیان کنند و البته این بدین معنا نیست که سخنان این افراد کاملا درست است ، ما باید مطمئن باشیم انقلاب اسلامی و تشیع آنقدر قوی و غنی هستند که می توانند در برابر منطق های سست از خود دفاع کنند.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی داری اصول محکمی برای دفاع از نظرات و آرمانهای خود است  و دین مبین اسلام هم پاسخگوست و هم بسیار منطقی از نظرات و ایده ها دفاع می کند و دارای منطق محکمی است و از منطق های سست هم واهمه ای ندارد.

زمانی قمی بیان کرد: قوام و دوام جمهوری اسلامی مبتنی بر زیربناهای محکم و مستحکم و دقیق و منطقی است که استحکام مبانی این الگو می تواند بشریت را به سعادت برساند.

زمانی قمی استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: تشکیل نشست شورای آموزش و پرورش استان در شهرستانها تدبیر خوبی است که باید استمرار داشته باشد.

وی گفت : در راستای رسیدگی به مدارس و بازدید از دو مدرسه در شهرستان شازند که با مشکلاتی مواجه می باشند و همچنین سوق دادن اعتبار دهیاریها و اعتبارات ناشی از عوارض آلایندگی ها به آموزش و پرورش کمیته ای با مسئولیت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل می شود.

استاندار مرکزی مهارت آموزی دانش آموزان را در اشتغال آنها موثر دانست و  گفت: کمیته ای با مسئولیت معاون امور اقتصادی و بین الملل استانداری در جهت بررسی طرح مهارت آموزی دانش آموزان مقطع متوسطه بویژه در مدارس شبانه روزی  تشکیل می شود تا از این فرصت برای آینده بهتر دانش آموزان استفاده شود.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: مطاعات علمی در خصوص تاثیر ناشی از آلودگی صنایع  بر دانش آموزان مدارس روستای کزاز باید توسط مسئولان واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه انجام شود.

گفتنی است در این نشست امام جمعه شازند، مدیر کل آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش شازند نیز مطالبی را بیان کردند.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها