Portal_background_image

استاندار: حمايت از توليد و اشتغال مهمترين اولويت استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نسشت با تشکلات کارگری استان که در محل استانداری برگزار شد ، گفت: حمایت از تولید و اشتغال مهمترين اولويت استان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:حفظ مشاغل موجود و اشتغالزایی همواره در اولویت کاری مجموعه استان بوده است و در این راستا با سرمایه گذاری های جدیدی که بیش از هزاران میلیارد تومان در استان آمده است زمینه برای  ایجاد اشتغال فراهم شده است.

وی افزود: رغبت و گرایش سرمایه گذاران در تخصص و در جغرافیا تغییر پیدا کرده است و امروز شهرستانهای ساوه و زرندیه به  مقصد بیشتر سرمایه گذاران تبدیل شده اند.

استاندار مرکزی ایجاد رونق اقتصادی را از جدی ترین اولویتهای استان برشمرد و گفت: با احداث کارخانه مکمل لوله اسپیدار در زرندیه توسط قرارگاه خاتم الانبیا با 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای  450 نفر اشتغالزایی می شود و امیدوارم  ظرف شش ماه آینده نیز به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم برای ایجاد و تامین زیرساختها و صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری شرکت رنوی فرانسه در صنعت خودروسازی در ساوه در دست انجام است تا هر چه سریعتر شاهد اجرای این سرمایه گذاری باشیم.

استاندار مرکزی گفت: جوانان و افراد تحصیل کرده جامعه باید مهارت آموزی را بعنوان راهبردی مهم در ایجاد اشتغال پایدار سرلوحه کار خود قرار دهند و پشت میز نشینی را تنها راه اشتغال ندانند.

زمانی قمی گفت: 450 هزار نفر نیروی انسانی غیر متناسب و غیر مرتبط در دولت گذشته جذب شد و به دولت یازدهم به ارث رسید ، برای مثال در بخشهایی که کارکنان آن باید تاریخ و فرهنگ کشور را بدانند و افرد تحصیل کرده در آن بخش حضور داشته باشند،  نیروهای غیر کارآمد بکار گرفته شد.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید کرد و گفت: استفاده از تولیدات داخلی در تمامی دستگاه های اجرائی استان بیش از یک سال است که بخشنامه شده است و بر رعایت آن تاکید می شود.

استاندار مرکزی در این نشست درخصوص مشکلات شرکت هپکو وپیگیری های انجام شده برای رفع مشکلات این شرکت نیز سخنانی را بیان کرد.

گفتنی است در این نشست از اعضای کانون بازنشستگان تامین اجتماعی اراک، کانون انجمن های صنفی استان مرکزی، مجمع نمایندگان کارگران استان مرکزی و کانون شورای اسلامی کار استان مرکزی حضور داشتند و سخنانی را بیان کردند.

.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها