Portal_background_image

استاندار مركزي در جمع مردم شهرك علي ابن ابيطالب عنوان كرد: حل مشكل اشتغال در گرو رونق اقتصادي است/ سند دار شدن اماكن مسكوني شهرك علي ابن ابيطالب

زمانی قمی استاندار مرکزی در جمع مردم در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) ، گفت: رونق اقتصادی ، خروج از رکود و توسعه و پیشرفت در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی راهبرد حل مشکل اشتغال است

زمانی قمی استاندار مرکزی دهه مبارک فجر را یادآور اتحاد و جانفشانی های ملت سلحشور ایران اسلامی عنوان و اظهار کرد:  رهبری منسجم، اسلام و  حضور مردم  نهضت انقلاب اسلامی  را به پیروزی رساند.

استاندار مرکزی حل مشکل اشتغال را در گرو بالندگی حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی عنوان کرد و گفت:  رونق اتقصادی و خروج از رکود می تواند به حل مشکل اشتغال کمک کند و اراده دولت نیز بر این است.

وی افزود:مشکل بیکاری یک شبه به وجود نیامده که دولت بتواند این مشکل را در کوتاهترین زمان ممکن حل کند، بلکه این امر نیازمند زمان بیشتری است و ما از طرح هایی که به  تسریع در حل این مشکل و ایجاد اشتغال زودبازده می انجامد، استقبال می کنیم.

وی ادامه داد:  بسیاری از شرکت های صنعتی استان مرکزی که بعضی از آنها به عنوان غول های صنعتی خاورمیانه شناخته می شوند، به دلیل فرسودگی عوامل تولید؛ قدرت رقابت با شرکت های خارجی حتی شرکت های ترکی هم ندارند بنابراین امیدواریم در شرایط پساتحریم این شرکت ها بتوانند با استفاده از فناوری روز دنیا در راستای تولید انبوه و با کیفیت گام بردارند و بتوانند سهم خود را از بازارهای جهانی بازیابند. 
وی ادامه داد: لغو تحریم ها مسیر به روز رسانی عوامل تولید را برای صاحبان صنایع همواره کرده است به طوری که آنها هم اکنون شرایط مبادله ارزی را با 170 کشور دنیا دارند، بنابراین صاحبان صنایع باید از این فرصت طلایی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. 

رمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود شرایط اعتباری دولت را نامطلوب معرفی کرد و گفت: هم اکنون دولت روزانه 900 هزار بشکه نفت به قیمت 30 دلار به فروش می رساند که این اعتبار تنها صرف پرداخت یارانه مردم می شود. 
وی بیان کرد: از سال 1384 تا 1390 به مدت شش سال دولت قبل به اندازه 70 سال درآمد نفتی داشته است چرا که روزانه بیش از سه میلیون بشکه نفت به قیمت بیش از 100 دلار به فروش می رساند اما به دلیل برنامه ریزی های بی اساس و سطحی نگری، نه تنها مشکلی از مشکلات مردم حل نشد بلکه روز به روز به تعداد بیکاران در نقاط مختلف کشور افزوده شد. 
استاندار مرکزی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید با همه کمبودها و مشکلات اعتباری، شکوفایی اقتصاد و حوزه صنعت را در دستور کار خود قرار داده که نتیجه این اقدام در سال آینده بیشتر ملموس و قابل درک خواهد بود. 

استاندار مرکزی با اشاره به موفقت در مذاکرات هسته ای و اجرایی شدن برجام ، گفت: دولت تدبیر و امید با رهنمودهای مقام معظم رهبری، لغو تحریم ها و تغییر نگرش ایران هراسی در جهان را در دستور کار خود قرار داد و بعد از گذشت حدود 30 ماه به هدف والای خود دست یافت. 
وی ادامه داد: به دنبال توافق هسته ای، آمریکا و کشورهای اروپایی مجبور شدند تا تماس های دیپلماتیک خود را با ایران از سربگیرند که این مهم نتیجه تغییر نگرش جهاینان به ملت و کشور ایران است. 
وی گفت: از ابتدای سال جاری تیم های اقتصادی بسیاری از نقاط مختلف جهان برای مذاکرات اقتصادی و سرمایه گذاری در این بخش به استان مرکزی سفر کرده اند و این مهم نوید بخش اقتصادی پویا و ارتقاء سطح معیشتی مردم است. 

زمانی قمی بیان کرد: این موفقیت ارزشمند تیم دیپلماسی ایران مرهون صبر و استقامت ملت سلحشور ایران اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری است که آحاد مردم باید شکرگذار این نعمت بزرگ الهی باشند. 

استاندار مرکزی گفت: موضوع زمین های دولتی با پیگیری های استاندار پیشین استان مرکزی در وزارت راه و شهرسازی به نتیجه رسیده و ابلاغ شده است و ستادی هم تشکیل گردیده که  متشكل از نمايندگان استانداري، راه و شهرسازي، شهرداري و ثبت اسناد مي باشد كار خود را در جهت رسيدگي به وضعيت مالكيت اراضي و واحدهاي احداثي اين منطقه شروع كرده و با آماده شدن ساختمان مربوطه در كوي علي ابن ابيطالب مستقر  و براساس دستورالعمل مربوطه نسبت به تنظيم سند انتقال واحدهاي احداثي اقدام خواهد كرد.

گفتني است:اقدامات اوليه جهت ساماندهي كوي علي ابن ابيطالب(ع) شهر اراك صورت گرفته و براي رسيدگي به امور اين منطقه ستاد باز آفرینی اراضی مذکور تشكيل شده كه با عامليت شرکت عمران و مسکن سازان استان بعنوان كارگزار كار انتقال اسناد مالكيت واحدهاي احداثي اين منطقه را انجام خواهند داد.

همچنين شهرداری اراک یک باب ساختمان را براي اسقرار نمايندگان دستگاههاي عضو ستاد بازآفريني و انجام فعالیت های مورد نظر در كوي مذكور در نظر گرفته كه پس از آماده سازي به شركت عمران و مسكن سازان تحويل خواهد داد.

12پلاک از اماکن مسکونی شهرک علی ابن ابیطالب(ع) اراک به نام دولت است که این مهم باعث عدم صدور هر گونه مجوز و یا پروانه ساخت برای ساکنین این شهرک بود که مقرر شد ساختمان های مسکونی بالای 150 متر مربع با قیمت کارشناسی و ساختمان های کمتر از 150 متر با قیمت هر متر شش هزار تومان به نام افراد شود. 
ساخت یک باب سالن ورزشی و شبانه روزی کردن درمانگاه این شهرک از دیگر خواسته های مردم این شهرک بود که استاندار استان مرکزی دستور داد فرمانداری شهرستان اراک زمینی برای ساخت سالن ورزشی جانمایی کرده و اعتبار ساخت آن نیز در بودجه عمرانی سال آینده لحاظ شود و برای دریافت مجوز شبانه روزی کردن درمانگاه این شهرک با  وزیر بهداشت رایزنی شود. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها