Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: حلقه نخبگان سرمايه ارزشمندي در كنار دولت و مسئولان هستند

آقازاده استاندار مرکزی در اولین نشست هیات اندیشه ورز استان، گفت: نخبگان و صاحبان اندیشه سرمایه ارزشمند استان هستند که بهره گیری از تجربیات و نظرات تخصصی و کارشناسانه آنان نقش موثری در حل مشکلات و ارائه خدمات بهتر به مردم دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در شرایطی که کشور درگیر تحریم و معضلات اقتصادی و بالطبع صنعتی، کشاورزی و تجاری است  برای عبور از این شرایط بهره گیری از ظرفیت و تجربیات نخبگان جامعه، بخش خصوصی و فعالین بخش اقتصادی در همه زمینه ها بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود:  جمع نخبگان و صاحبان اندیشه بویژه در شرایط تحریم و مشکلات ویژه اقتصادی می بایست یاریگر مسئولین و مجموعه دولت  باشند تا به مردم خدمات بیشتر و بهتری ارائه شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی می تواند در تصمیماتی ملی تاثیر گذار باشد، گفت: تجربه چند سال  اخیر در استان ها بر این بوده است  که اگر راهکار مناسب، منطقی ، تخصصی و کارشناسی شده ارائه شود، این راهکارها می تواند در تصمیمات دستگاه های ملی و در نهایت دولت  موثر باشد.

آقازاده بیان داشت: گاهی در این گونه جلسات هم اندیشی، تصمیمات، پیشنهادات و مواردی مطرح می‌شود که می‌تواند پس از  کار کارشناسی هم در تصمیمات استان و هم در سطح ملی و دولت تأثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی مجموعه ای از فعالیت های اقتصادی  است هیات اندیشه ورز استان می توانند نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود را در تمام زمینه ها مطرح نمایند که موضوع آن می تواند مباحث انتقادی و یا پیشنهادی باشد چرا که می خواهیم در تکمیل مسیر اجرائی استان و بهتر شدن کیفیت خدمت رسانی به مردم و رفع نقاط ضعف دستگاه های اجرائی  از آن بهره بگیریم.

آقازاده در ادامه افزود: صادرات نفتی کشور در سال جاری حدود 40 میلیارد دلار ارزش داشته اما بخش خصوصی دو سوم ارز حاصل از محل فروش صادرات را به کشور بازنگردانده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شمار روز های آلوده در 270 روز امسال در اراک 41 روز اعلام شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 10 روز کمتر بوده که این مهم حاصل کار برنامه ای و تصمیم های هدفمند است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: اتکای دستگاه های اجرایی به داشته های قبلی آسیب جدی در تصمیم گیری بخش دولتی است و این نقیصه باید با ارتباط هدفمند صاحب نظران و اندیشه ورزان رفع شود.

 فرخی افزود: ساماندهی ویژه ای در فرآیند تصمیم گیری و سیاستگذاری نیاز است و یکی از راهکارهای موثر در تصمیم گیری ها استفاده ازظرفیت نخبگان است.

 سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها