Portal_background_image

استاندار مركزي: حفظ و معرفي آيين و سنت هاي ايراني از مهمترين امور فرهنگي است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین ملی بیل گردانی در شهر نیم ور محلات ،گفت: حفظ و معرفی آیین و سنت های ایرانی از مهمترین امور فرهنگی است .

آقازاده استاندارمرکزی اظهار کرد: برگزاری آیین ملی بیل گردانی در طول تاریخ حاکی از ارزش گذاری نیاکان ما برای نعمت آب بوده و نگاه مقدس آنان به این نعمت را نشان می دهد.

آقازاده گفت: با حفظ و برگزاری این دست آیین ها، از میراث گرانبهایی که متعلق به تمام هموطنان است نگهداری می شود که این اقدام قابل تقدیر است .

وی افزود: پاسداشت این آیین توسط شهروندان نیم وری در جایگاه خود بسیار ارزشمند و ستودنی است.

استاندار مرکزی گفت:  برگزاری این آیین  یک ارزش فرهنگی و با ریشه است که هرسال نسبت به گذشته با شکوه تر برگزار می شود و گردشگران قابل توجهی را جذب می کند از این رو می بایست برنامه ریزی ها به سمتی باشد تا این دست مراسم ها حفظ و سپس بهتر معرفی شوند.

حسینی مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان نیز با اشاره به اینکه آئین های سنتی و تاریخی استان یکی پس از دیگری در حال ثبت ملی هستند، گفت: در سال 95، بیشترین آثار ملی را در کشور به نام استان مرکزی ثبت کردیم تا آثار و آئین های تاریخی  حفظ و بهتر معرفی شوند.

حسینی با تقدیر از حضور استاندار مرکزی در این آئین افزود: این اقدام یک ارزش فرهنگی برای استان است که مدیریت ارشد استان به همراه معاونین و مدیران خود در این مراسم حضور می یابند چرا که این حضور حاکی از نگاه فرهنگی و حمایتی ایشان است که در نوع خود کم نظیر است.

گفتنی است در ادامه این مراسم که با استقبال گسترده گردشگران و شهروندان همراه بود، نشان عالی و عضویت در ستاد مردمی این آئین به استاندار مرکزی و مدیرکل میراث فرهنگی استان اعطا شد. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها