Portal_background_image

سفير اتريش: حفظ و افزايش روابط تجاري با ايران برنامه دولت اتريش است

اشتفان شولتس سفیر کشور اتریش در جریان سفر به اراک در آیین استقبال ، گفت: تسهیل روابط اقتصادی، بازرگانی و تجاری ایران و اتریش با هدف حفظ و افزایش ارتباط بخش خصوصی این کشورها از برنامه های دولت اتریش است.

اشتفان شولتس سفیر اتریش اظهار کرد:  ظرفیت های تجاری، صنعتی و اقتصادی این استان بستر مناسبی را برای افزایش مناسبات اقتصادی بازرگانان کشور اتریش و استان فراهم کرده است.

وی ادامه داد: تحریم های وضع شده روابط تجاری با ایران را کمی سخت کرده اما می توان با تلاش موفق به گسترش روابط اقتصادی شد.

سفیر اتریش در تهران خاطر نشان کرد: هدف دولت اتریش تسهیل روابط تجاری بازرگانان 2 کشور با یکدیگر است و امید می رود که ارتباط بخش خصوصی حفظ شده و افزایش یابد.

شولتس افزود: سفر به استان مرکزی نیز با هدف پیدا کردن زمینه های همکاری تجاری و شرکای اقتصادی در استان انجام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در نشست با شهرداری و اتاق بازرگانی شهرستان اراک زمینه همکاری بین کشور اتریش و استان مرکزی به صورت عملی فراهم شود.

سفیر اتریش در تهران خاطرنشان کرد: اتریش نماینده اتحادیه اروپا در ایران است و می کوشد تا پیام های مثبتی از ایران ارسال کند تا زمینه بهره مندی مردم این کشور از دستاوردهای برجام فراهم شود.

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان با دارا بودن سه هزار واحد صنعتی، سه میلیون تن تولیدات محصولات کشاورزی در سال، ظرفیت های گردشگری و موقعیت جغرافیایی از جایگاه ویژه ای در زمینه فعالیت های اقتصادی برخوردار است.

«سعید فرخی» با یادآوری وضع تحریم های دشمنان علیه ایران افزود: ملت ایران اسلامی به شرایط سخت عادت داشته و اکنون نیاز است کشورهای اروپایی تصمیم سخت را بگیرند و مردم این کشور را برای مقابله با تحریم ها همراهی کند.

وی ادامه داد: ملت ایران با اتحاد و همدلی همانند گذشته از این شرایط با سربلندی عبور می کنند و چیزی که باقی می ماند آزمون اروپا در عمل به تعهدات خود است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اتریش یکی از شرکای تجاری خوب کشور ایران است و امید می رود که با تسهیل روابط زمینه همکاری هرچه بیشتر فعالان اقتصادی 2 کشور بیش از پیش افزایش یابد.

«منوچهر توسطی» افزود: استان مرکزی در زمینه های مختلف از جمله آموزش، استارت آپ ها، کالا و خدمات نیازمند همکاری با فعالان اقتصادی و تجاری اتریش است.

گفتنی است دیدار با استاندار مرکزی، نشست با مسئولان شهرداری، بازدید از شرکت پتروشیمی شازند، نشست با فعالان اقتصادی و تجاری استان و شرکت در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت، ماشین آلات، ابزار صنعتی و صنایع معدنی از جمله برنامه های سفر سفیر اتریش به استان مرکزی است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها