Portal_background_image

استاندار: حفظ و ارتقاي امنيت و آرامش ركن كليدي در توسعه پايدار است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات در محل استانداری برگزار شد، گفت: امنیت و آرامش رکن کلیدی و پایه در توسعه پایدار است و به برکت مجاهدت همه دلسوزان، امنیت پایدار در کشور حاکم است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: باوجود نا امنی در منطقه خاورمیانه ایران اسلامی از ضریب امنیتی مطلوبی برخوردار است و با الهام گیری از تعامل همه دستگاه های اجرایی احساس امنیت پایدار در این استان نیز مشهود است.

وی بیان کرد: امنیت پایدار، اعتماد مردم به مسئولان و مسئولان به مردم مرهون تلاش های نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، بسیج، سپاه و سایر تلاشگران این حوزه است.

استاندار مرکزی ادامه داد: اگر فتنه داعش در منطقه خاورمیانه به خاموشی رسیده به دلیل تلاش و پایداری همه نیروهای دلسوز انقلاب بوده است که سرمایه ای مهم برای کشور محسوب می شود.

آقازاده اظهار کرد: با وجود اینکه عراق و سوریه در خاموشی فتنه داعش نقش موثری داشتند اما نقش جمهوری اسلامی در این راستا بسیار موثر و پررنگ بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همکاری و تعامل موثر در بین دستگاه های اجرایی و انتظامی و امنیتی استان برقرار است گفت: در نشست های شورای تامین استان مرکزی بر هماهنگی برون دستگاهی تاکید ویژه است و این امر موجب شده که توسعه در ابعاد مختلف آهنگ مطلوبی داشته باشد و معضلات حوزه اقتصادی در استان مرکزی با شرایط موثری حل و فصل و پیگیری شود.

وی تصریح کرد: استان مرکزی از قطب های مهم اقتصاد کشور است که به لحاظ استقرار کارخانه ها و صنایع متعدد، از شرایط ویژه ای برخوردار است و در بخش صنعت و کشاورزی تولید کنندگان با وحدت و همدلی مسیرهای خوبی را طی کرده اند و موفقیت ها روز به روز در حال افزایش است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه لایحه بودجه سال 97 به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده گفت: این لایحه با برنامه ریزی و اظهار نظرهای کارشناسانه از سوی وزرای دولت دوازدهم تدوین شده است.

آقازاده عنوان کرد: مسیر اقتصادی دولت با تصویب و پیگیری بودجه هموار می شود و رییس جمهوری نکات مطلوبی را در سخنرانی خود در مجلس شورای اسلامی بیان کردند.

وی گفت: سال 97 سال شکوفایی در بخش های مختلف به ویژه بخش اقتصادی خواهد بود و باید با جدیت و برنامه به پیش رفت.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد:بیت المقدس نخستین قبله مسلمانان، کانون وحی، قلب فلسطین و پایتخت معراج حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) است و نباید دستخوش سیاست های سلطه گرایانه استکبار جهانی شود.

امام جمعه اراک اظهار کرد: جنایتکاران اسرائیل و آمریکا و سازمان های جاسوسی اروپا با بهره گیری از ظرفیت عربستان سعودی در صدد ایجاد نفاق و اختلاف در جوامع اسلامی هستند که تنها راه مقابله با توطئه های این دشمنان قسم خورده اسلام گسترش و حدت و همدلی در جهان اسلام است. 

وی در ادامه سخنان خود مسئولیت در جامعه ایران اسلامی را موهبیتی الهی دانست و گفت: مسئولان باید خدمتگزاری بی منت و دلسوزانه به امت اسلامی را سرلوحه امور خود قرار دهند. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: شرط موفقیت در مسئولیت ها، برخورداری از انگیزه های الهی و معنوی است و در صورتی که هوا و هوس های نفسانی بر انسان غلبه کند، بدون شک از مسیر خدمتگزاری خارج شده و دنیا و آخرت خود را به تباهی می کشاند. 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال 97 از سوی ریاست جمهوری به مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت باید در صرفه جویی ها و اولویت بندی برنامه های کشور، با دولت همکاری کند چرا که منابع مالی دولت محدود است و نمی توان همه مسئولیت ها را بر عهده دولت گذاشت. 

آیت الله دری نجف آبادی گفت: رسیدگی و امداد رسانی به مردم زلزله زده غرب کشور اولویت اول و اصلی کشور است که دولت و مجلس باید نسبت به حل مشکلات مردم این مناطق در اسرع وقت اقدام کنند. 

وی در ادامه سخنان خود وحدت و همدلی را شیرازه نظام اسلامی دانست و گفت: با همت والای نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، آرامش و ثبات مثالی زدنی در کشور حاکم شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی نیز در این آیین گفت: سرمایه گذاری شرکت رنو در ساوه بیش از 18 هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای استان به همراه دارد. 

محمدرضا منصوری افزود: با وجود دستور شخص ریاست جمهور و امضاء وزرا مبنی بر حمایت از شرکت رنو برای سرمایه گذاری در شهرستان ساوه، برخی تنگناها در راه استقرار این سرمایه گذاری پسابرجام وجود دارد.

وی گفت: با سرمایه گذاری این شرکت در ساوه بیش از 6 هزار فرصت شغلی مستقی و یکصد هزار فرصت شغلی غیر مستقیم در منطقه ایجاد می شود بنابراین از مسئولان و دولتمردان انتظار می رود نسبت به حمایت از این سرمایه گذاری اقدام کنند.

گفتنی است در این نسشت  آیین تکریم و معارفه معاونین استانداری مرکزی نیز انجام شد که بر این اساس فتح الله حقیقی و مهدی زندیه وکیلی به عنوان معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون هماهنگی امور عمرانی منصوب و از زحمات شکرالله حسن بیگی و عزیز فیلی معاونین پیشین تقدیر شد.

سعید فرخی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی معرفی و از زحمات ظفر افشون معاون پیشین تقدیر شد. 

همچنین وزیر اطلاعات از زحمات مدیرکل پیشین اداره کل اطلاعات استان مرکزی تقدیر کرد و مدیر جدید این اداره کل را نیز معرفی کرد. 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها