Portal_background_image

استانداردر نشست قرارگاه پدافند زيستي استان مطرح كرد: حفظ سرمايه انساني از اهداف كليدي قرارگاه پدافند زيستي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان، گفت: حفظ سرمایه انسانی از اهداف کلیدی قرارگاه پدافند زیستی است.

آقازاده استاندار مرکزی  یکی از اهداف  کلیدی قرارگاه پدافند زیستی را حفظ سرمایه‌های انسانی دانست و افزود: حفظ منافع ملی، تنوع زیستی، آب و ذخایر مختلف در قالب پدافند زیستی جای می‌گیرد، مردم باید بدانند که مسئولان کنترل، نظارت و رفتارهای پیشگیرانه دارند که به امنیت و آرامش روانی مردم منتهی می‌شود .

استاندار مرکزی با بیان اینکه برنامه‌ریزی و رفتار پیشگیرانه لازمه مقابله با تهدیدات زیستی است،گفت :  تهدیدهای بیولوژیکی و شیمیایی از ابزارهایی است که سرمایه انسانی را هدف قرار می دهد و پیش آمادگی و مراقبت های لازم در این زمینه امری مهم است.

وی  تصریح کرد: اشراف اطلاعاتی نهادهای اجرایی و لایه های مردمی در استان مرکزی موجب شده که تاکنون  تهدیدو مشکلی برای محیط زیست و مردم به وجود نیاید که این مسئله نقطه قوت استان محسوب می شود.

آقازاده ابراز کرد: برگزاری این جلسات و تشکیل قرارگاه  به دلیل آمادگی بیشتر و همچنین آمادگی دستگاه هایی است که عضو شورای تامین نمی باشند.

استاندار مرکزی گفت: مشارکت متخصصان جوان در دستگاه های اجرایی برای بهبود علمی و تجربی در اهداف پدافند غیرعامل آرامش روانی جامعه را تضمین کرده و تهدیدها را کاهش می دهد.

آقازاده افزود: دشمنان نظام اسلامی همواره می کوشند تا به ایران آسیب بزنند و این مهم لزوم هوشیاری حداکثری را می طلبد.

استاندار مرکزی گفت: موضوعات زیستی از عنوان هایی است که دشمنان آن را مورد توجه قرار می دهند اما با درایت و برنامه ریزی منسجم می توان توطئه آنان را خنثی کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شناسایی تهدیدات پدافند غیرعامل وظیفه دستگاه های اجرایی است.

 فرخی افزود: رصد، پایش و کنترل نخستین قدم دستگاه های اجرایی در حوزه شناسایی بهنگام و مهار تهدیدات زیستی است و باید تا قبل از بروز مشکل اقدامات صورت بگیرد.

وی گفت: پایان نامه های دانشگاهی با هزینه بالا تهیه می شود و جهت دهی به این پژوهش ها با محوریت تهدیدات زیستی و راهگشایی برای مشکلات استان باید تقویت شود.

در این نشست دستگاه های اجرایی از جمله حفاظت محیط زیست، جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، دامپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری اقدامات خود در کاهش تهدیدات زیستی را ارایه کردند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها