Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: حفظ رويكرد مردمي آيين اربعين حسيني / ضرورت ايجاد دفتر موقت كنسولگري در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد اربعین استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: آئین اربعین حسینی حرکت خودجوش مردمی است و حفظ رویکرد مردمی بودن این آیین ضروری است.

آقازاده استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه تلاش دولت و فرمایشات مقام معظم رهبری بر مردمی و خود جوش بودن مراسم اربعین حسینی است، اظهار کرد:  آیین اربعین حسینی حرکتی مردمی و خودجوش است و مسئولین در کنار مردم برای بسیج ، مدیریت و ساماندهی  امکانات  و منابع  قرار گرفته اند که  استان مرکزی در راستای این سیاست عمل کرده است  که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ابراز کرد:  با تلاش های ستاد اربعین حسینی استان مرکزی  یکی از استان های برتر در امر  خدمات رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) است و دستگاه های خدمات رسان و دیگر دستگاه های اجرائی استان  توانستند با حضور مسئولانه  خود برگ زرینی در خدمت رسانی خود به جای گذارند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه ارایه خدمت به زائران وظیفه محسوب نمی شود بلکه یک توفیق است، گفت: یکی از بزرگترین توفیقات مدیران ارایه خدمات به زائران اباعبدالله الحسین (ع) است و باید این خدمت گسترده و صادقانه صورت گیرد.

آقازاده با تاکید بر رفع موانع صدور ویزا برای زائران استان گفت: در هفته گذشته مشکلات اداری برای صدور هشت هزار ویزا به وجود آمد که با پیگیری با استاندار قم این نقیصه برطرف شد.               

استاندار مرکزی با بیان اینکه باید تلاش شود در سال آتی دفتر موقت کنسولگری در استان راه اندازی شود، گفت: ستاد اربعین حسینی باید 50 روز قبل از آغاز آیین اربعین برای استقرار دفتر موقت کنسولگری در استان مرکزی اقدام کند و تسهیل در حل و فصل مسایل زائران و موانع از طریق این دفتر دنبال شود.

آقازاده افزود: استان مرکزی علاوه بر زائرانی که از این استان به عتبات عالیات عزیمت می کنند محور عبور زائران سایر استان ها نیز است بنابراین باید تمهیدات لازم انتظامی، خدماتی و درمانی اندیشیده شود.

وی با قدردانی از دبیر ستاد اربعین استان مرکزی در پیگیری و تامین مایحتاج زائران گفت: بعد از اتمام آیین های اربعین حسینی عملکرد ستاد ارزیابی و نقاط قوت و ضعف بررسی می شود و از تجربیات به دست آمده برای کیفیت بخشی به این مراسم در سال آینده استفاده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: باید از خدمات بین راهی بخش خصوصی برای زائران کمک گرفته شود و با تجهیز نمازخانه و سرویس بهداشتی از ظرفیت های موجود حداکثر استفاده به عمل آید.

استاندار مرکزی همچنین ادامه داد: همکاری مناسبی از سوی فرودگاه کشور برای استمرار پروازهای فرودگاه اراک صورت نگرفته است و یک بار برای همیشه باید تلکلیف فرودگاه اراک مشخص شود زیرا زیبنده استان مرکزی نیست که با برخوردهای سلیقه ای نتواند از خدمات فرودگاهی استفاده کند.

وی اظهار کرد: برای حل مشکل فرودگاه اراک در سطح وزرا و معاون اول رئیس جمهور بعد از اربعین حسینی نشست هایی برگزار خواهد شد.
استاندار مرکزی با قدردانی از حضور خبرنگاران و پوشش آیین اربعین حسینی گفت: امید است همانند سال گذشته 20 میلیون زائر در امنیت کامل به عراق سفر کنند و شاهد تجمع ماندگار دوستداران اهل بیت در عتبات باشیم.

دبیر ستاد اربعین حسینی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: از 22 خردادماه امسال تاکنون 40 نشست توسط 6 کمیته ستاد اربعین استان تشکیل شده است.

مجید عسگری افزود: استان مرکزی در مرز مهران حضوری قوی و منسجم در ارایه خدمات به زائران داشته است و امسال با تغییر رویکرد ستاد اربعین استان به انجام خدمات در حوزه پشتیبانی فنی و فرهنگی موفقیت های خوبی کسب شده است.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار همانند دوران دفاع مقدس اصناف با بسیج صنوف شامل آرایشگر، نانوا، فتیر پز، کفاش، تعمیرکار و صافکار خدمات خوبی به زائران ارایه می کند.

دبیر ستاد اربعین حسینی استان مرکزی گفت: ارایه روزانه 10 هزار وعده غذا در مهران و 20 هزار وعده غذا در نجف اشرف وتوزیع 80 تن برنج، 50 تن آرد100 هزار بطری آب به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال بخشی از خدمات ستاد اربعین حسینی استان مرکزی است.

عسگری افزود: راه اندازی یک درمانگاه در مهران توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک با امکانات و تجهیزات دارویی، تامین روشنایی برق صحن حضرت زهرا(س) توسط اداره برق استان مرکزی، شستشوی 110 جوی مهران توسط پاکبانان شهرداری اراک و ساوه، ارسال دستگاه بسته بندی آب به مهران از دیگر خدماتی است که توسط ستاد اربعین حسینی استان مرکزی برای زائران تامین شده است.

دریافت فایل پیوست

جهت دریافت فایل ضمیمه از این قسمت اقدام نمایید


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها