Portal_background_image

استاندار مركزي : حضور گسترده مردم در انتخابات زمينه ساز پيشرفت و اعتلاي همه جانبه كشور است

زمانی قمی استاندار مرکزی در گفتگوی تلویزیونی خود با مردم استان ضمن دعوت برای حضور پرشور در انتخابات ، گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات زمینه ساز پیشرفت و اعتلای همه جانبه کشور است.

زمانی قمی استاندار مرکزی حضور پررنگ در پای صندوق های رای را نشان دهنده اقتدار و وحدت ملی ، همبستگی عمومی و امید به آینده جامعه دانست و ابراز کرد: همه واجدین شرایط و همه اقشار  مردم باید در روز هفتم اسفند ماه حضوری پرشور در پای صندوق های رای داشته باشند تا  با حضور گسترده در انتخابات از حق تعیین سرنوشت خود دفاع کنند و مسیر توسعه و پیشرفت کشور را انتخاب نمایند.

زمانی قمی انتخابات را مهمترین مظهر مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: حضور آحاد مردم در انتخابات یک تکلیف  بزرگ دینی ، انقلابی و  سیاسی است که همه باید به این وظیفه و تکلیف مهم خود عمل نمایند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه انتخابات گام بزرگی است برای ترفیع اهداف انقلاب اسلامی و تحقق بیشتر اهداف آن، بیان کرد: مجلس و دولت باید هم خط و در مسیر اهداف انقلاب اسلامی حرکت نمایند.

وی ادامه داد: جریان انقلاب اسلامی متکی به آرای مردم و اعتقادات دینی است که با تکیه بر این دو عنصر شاهد موفقیتهای بسیاری در نظام جمهوری اسلامی  بوده ایم.

زمانی قمی تصریح کرد: همه آحاد جامعه باید بنابر فرمایش و تاکید مقام معظم رهبری با شور و اشتیاق  درجهت احقاق حق و ادای وظیفه مهم دینی و میهنی خود در پای صندوق های رای حضور یافته و به کاندیدای مورد علاقه خود رای دهند .

استاندار مرکزی گفت: مجلسی باید شکل بگیرد که وظایف خود را بداند، نیازهای کشور را تشخیص دهد و با وضع قوانین به حل مشکلات کمک نماید.

زمانی قمی گفت: حفظ استقلال کشور  که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب می باشد، امری مهم است که مطمئن هستیم که مجلس آینده هم در این مسیر خواهد بود و برای حفظ استقلال ، اقتدار و عزتمندی کشور تلاش خواهد کرد.

 وی با تاکید بر اینکه همه کاندیداها مورد تائید شورای نگهبان هستند، گفت: باید به همه کاندیداها از هر گروه و سلیقه ای و همچنین به انتخاب مردم احترام گذاشت زیرا مردم خود بهترین گزینش گران هستند و قبل از اینکه بخواهیم برایشان شاخص تعیین کنیم ،خودشان بهترین انتخاب را خواهند داشت.

استاندار مرکزی عنوان کرد: باید همانگونه که امام راحل دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مردم اعتماد کردند و رفراندوم برگزار نمودند به مردم اعتماد کنیم ، مردم بخوبی معیارهای اساسی را برای حل مشکلات تشخیص می دهند .

استاندار مرکزی گفت: رونق در اقتصاد و بهبود معیشت مردم با یک برنامه یک روزه محقق نمی شود بلکه نیازمند زمان است و با هماهنگی و همکاری همه ارکان کشور بدست می آید.

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشور مرهون همه آحاد جامعه بالاخص شهیدان است، افزود: علی رغم  وجود ناامنی در منطقه و آتش جنگهای فرقه ای و گروهکهای تکفیری در کشورهای همسایه، امروز ایران اسلامی از بهترین و بالاترین ضریب امنیتی و ثبات برخوردار است که همه باید قدردان آن باشیم و از عوامل ایجاد این امنیت در مرزها و داخل کشور دفاع و تشکر نمائیم.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور و قانونی در استان اندیشیده شده است و همه چیز برای برگزاری انتخاباتی پرشور مهیاست .

وی گفت: تعداد واجدین شرایط رای استان مرکزی در این دوره از انتخابات یک میلیون و 47 هزار و 670 نفر است.

استاندار مرکزی گفت: در این دوره از انتخابات در مجموع 983 شعبه اخذ رای در استان مرکزی تعیین شده که هر شعبه یک صندوق برای اخذ آرای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و یک صندوق برای اخذ آرای انتخابات مجلس دهم دارد و 533 شعبه اخذ رای استان شهری و 450 شعبه در روستاها تعیین شده است.

زمانی قمی عنوان کرد: 147 کاندیدای انتخابات مجلس دهم در استان مرکزی به رقابت می پردازند و تاکنون 57 نفر از کاندیداها انصراف خود را اعلام کرده اند.

وی درخصوص پایان یافتن زمان قانونی تبلیغات، گفت: از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه ششم اسفند ماه جاری تبلیغات انتخاباتی ممنوع می باشد.

استاندار مرکزی ضمن دعوت از حضور پرشور مردم استان مرکزی در پای صندوق های رای از مردم درخواست کرد تا علاوه بر شناسنامه، کارت ملی خود را در روز برگزاری انتخابات جهت اخذ رای به همراه داشته باشند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: 15 هزار نفر در استان در امر برگزاری انتخابات فعالیت می کنند که باید از تلاش همه مسئولین، فرمانداران، هیات های نظارت استان و شهرستان برای ایجاد آرامش و امنیت در جهت برگزاری انتخاباتی پرشور تقدیر و تشکر نمایم.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها